Michael Bisping i Luke Rockhold w nowej bitwie na słowa. Anglik o walce Rockholda z Gustafssonem i przejściu do dywizji półciężkiej

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Byli mistrzowie wagi średniej UFC, Michael Bisping i Luke Rockhold kolejny już raz rozpoczęli słowną batalię podsycając konflikt między sobą.

Luke Rockhold zareagował na komentarze Michaela Bispinga na Twitterze oskarżając go o zażywanie narkotyków oraz prowokując go do kolejnego pojedynku. Jak łatwo się domyślić, Bisping natychmiast odpowiedział na zaczepkę Rockholda.

„@bisping dyskusje na Twitterze o 5 rano? Powiedz „nie” narkotykom i powiedz „tak” kontraktowi na walkę. Jakakolwiek waga, gdziekolwiek, kiedykolwiek.”

Michael Bisping natychmiast odpowiedział na wpis Rockholda:

„Miałem zamiar zniżyć się do twojego poziomu, aby odpowiedzieć ubliżając ci, ale wydaje się, że publiczność zrobiła to za mnie. Ha ha. Wciąż jesteś żałosną małą dziwką, nieprawdaż?”

Okazało się, że to jeszcze nie koniec i sprawa przybrała jeszcze ciekawszy obrót, kiedy „Hrabia” nawiązał do przejścia Luke’a Rockholda do kategorii półciężkiej. Bisping stwierdził, że jeśli trafi mu się właściwa oferta walki, to sam przejdzie do kategorii półciężkiej.

Jakiś czas temu, kiedy Rockhold ogłosił zmianę kategorii, pojawiły się plotki na temat jego walki z Alexandrem Gustafssonem. Szwed sam nawet mówił, że chętnie przywita Amerykanina w swojej dywizji. Walka ta według tych doniesień miałaby być o tymczasowy tytuł wagi półciężkiej w związku z tym, że mistrz Daniel Cormier przechodzi do wagi ciężkiej, aby zmierzyć się z mistrzem Stipe Miocicem.

Michael Bisping postanowił dołożyć nieco od siebie do tych plotek i na pytanie fana, czy zobaczymy go jeszcze kiedykolwiek w Octagonie, „Hrabia” odpowiedział:

„Szczerze ………… Nie wiem. Ale słyszałem, że osoba, którą ostatnio znokautowałem, może walczyć o tymczasowy pas. Jeśli wygra, to przechodzę do wagi półciężkiej. Chodzę teraz w wadze 225 funtów (102 kg) i jestem całkiem nieźle wyrzeźbiony. Nigdy więcej nie zrobię 185 funtów.”

W kwestii potencjalnej walki Luke’a Rockholda z Alexandrem Gustafssonem, Michael Bisping zdradził swój typ na ten pojedynek i jak łatwo zgadnąć nie jest on korzystny dla jego byłego rywala.

„Jeśli wierzyć w to, co podaje Internet. Chciałbym żeby doszło do tej walki. Naprawdę sam bym to zrobił. Do waszej informacji, @AlexTheMauler zmiażdżyłby @LukeRockhold, mam na myśli to, że totalnie by go zniszczył.”

Rockhold i Bisping zmierzyli się ze sobą dwukrotnie przy okazji gal UFC Fight Night 55 oraz UFC 199. W pierwszej walce Rockhold poddał Bispinga gilotyną w drugiej rundzie. W pojedynku rewanżowym, Anglik znokautował Amerykanina w pierwszej rundzie.

One thought on “Michael Bisping i Luke Rockhold w nowej bitwie na słowa. Anglik o walce Rockholda z Gustafssonem i przejściu do dywizji półciężkiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *