Michael Bisping – biografia

w4u2e.jpg

Michael Gavin Joseph Bisping (urodzony 28 lutego 1979r. w Cyprus) jest Angielskim profesjonalnym zawodnikiem MMA. Legitymuje się rekordem 16 wygranych oraz 0 przegranych pojedynków. Aktualnie walczy dla Ultimate Fighting Championship oraz jest byłym mistrzem wagi lekkiej Cage Warriors Fighting i byłym mistrzem Cage Rage wagi pół ciężkiej.

Bisping urodził się w Brytyjskiej miejscowości Cypris w 1979 r. Przeprowadził się do Clitheroe, Lancashire, Anglii kiedy był dzieckiem. W młodym wieku zainteresował się sztukami walki. Bisping rozpoczął treningi od tradycyjnego jiu-jitsu kiedy miał 8 lat. W 1994 r. kiedy miał 15 lat, Bisping wystartował jako amator w zawodach “no holds barred” – poprzednik dzisiejszego MMA – które nosiły nazwę Knock Down Sport Budo (KSBO)

W wieku 18 lat, Bisping zdecydował zrezygnować z mieszanych sztuk walki. Ale po mniej niż roku Bisping powrócił do treniów. Zaczął trenować kickboxing i karate. Bisping miał krótką, ale obwitą w sukcesy karierę kickboxera. Wygrał tytuł North West Area, a potem Pro British. Po opuszczonych zawodach w 1008, Bisping powraca do kickboxingu by po raz drugi zdobyć Pro British. Zaraz po zdobyciu tytułu Michael został zmuszony zająć się ” prawdziwą pracą”… pracując jako listonosz, ekspedient sklepowy.

Bisping opuszczał treningi, kiedy to odnalazł swojego dawnego trenera Paul Lloyd Davies – Davies prowadził szkołę mieszanych sztuk walki w Nottingham – zaproszony Bisping odwiedził szkółkę. Tam właśnie pierwszy raz Bisping iczył się nowego sportu jakim było MMA. Po jednym dniu sparingów Davies zaproponował, że z trenerem i managerem Bispinga.

Bisping rozpoczął swój debiut w profesjonalnych mieszanych sztukach od Pride & Glory 2: Battle of the Ages czwartego kwietnia 2004 r. kiedy to po 38 sekundach wygrał zakładając dźwignie – armbar – z Steve Mathewsem. Zaledwie miesiąc później Bisping wygrywa z John Weir na UK MMA Challenge 7: Rage & Fury.
W jego trzecim spotkaniu MMA stał się mistrzem wagi półciężkiej Cage Rage na gali Cage Rage 7 poddając Mark Epsteina przez techniczny nokaut. Bisping obronił mistrzowski tytuł w rewanżu z Epstein na Cage Rage 9 zwyciężając przez nokaut. Bisping utwierdził, że jest topowym zawodnikiem w Angli. Dlatego mma nadało mu ksywę “The Great British Hope” (wielka nadzieja Anglii).

Bisping, który trenował z Wolfslair MMA Academy, profesjonalnym teamem Cage Warriors rozpoczął swój debiut promując Ultimate Force 30 kwietnia, 2005 r. wygrywając z Dave Radford. Potem Bisping zmierzył się z innym kixboxerem. Zmierzył się z Cyrille Diabaté na CWFC: Strike Force 1 21 maja, 2005 r. wygrywając przez decyzje po zakończeniu pierwszej dodatkowej rundy. Pierwszy raz tytuł Cage Warriors Bisping obronił 16 lipca 2005 r. pokonując Miika Mehmet na CWFC: Strike Force 2.

Pod koniec 2005r. Bisping obronił tytuł Cage Warriors wygrywając z Jakob Lovstad oraz Ross Pointon na CWFC: Strike Force. Legitymował się rekordem 10 zwycięstw i 0 przegranych.

5 miesięcy po zwycięstwie finału TUF’a 3 Bisping został podstawiony do walki z Eric Schafer na finał The Ultimate Fighter 4. Michael musiał zrezygnować z walki z powodu nie dostania wizy. Walka została ponownie zaplanowana na 30 grudnia na UFC 66. Bisping zwyciężył z Schafer poprzez TKO w 4:24 pierwszej rundy.

Jego kolejna walka również zakończyła się przez TKO. 21 kwietnia 2007 r. na UFC 70 zmierzył się z Elvis Sinosic. Wygrał w 1:40 2 rundy.
Kolejne walka zakończyły się po trzech rundach rezultatem niejednogłośnej decyzji sędziów. Michael wygrał z Matt Hamill na UFC 75 ósmego września 2007 r. Druga walka odbyła się 17 listopada na gali UFC 78. Bisping odniósł swoją pierwszą porażkę. Jego pogromca – Rashad Evans zwyciężył przez niejednogłośna decyzje sędziów. Bisping się nie załamał i ciężko pracował. Jego ostatnia walka z Charles McCarthy została wygrana przez Bispinga. Sędzia przerwał walkę po pierwszej rundzie.

źródło: bisping.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *