Męska dywizja musza UFC zostanie rozwiązana wraz z końcem roku

Z ostatnich raportów i doniesień wynika, że męska dywizja musza UFC zostanie rozwiązana wraz z końcem tego roku, a odejście byłego już mistrza tej kategorii z organizacji UFC nie będzie jedynym.

Po tym jak Henry Cejudo pokonał Demetriousa Johnsona i odebrał mu tytuł mistrza, wyraził on chęć przejścia do kategorii koguciej, aby zmierzyć się w niej z mistrzem T.J’em Dillashaw. Z kolei kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Johnson przechodzi do organizacji ONE Championship jako wymiana za mistrza wagi półśredniej Bena Askrena.

Serwis FloCombat poinformował, że męska kategoria 125 funtów faktycznie zostanie zlikwidowana wraz z końcem tego roku.

„Wiadomość z ostatniej chwili: Dowiedzieliśmy się, że męska dywizja musza UFC zostanie rozwiązana na 100%, co prawdopodobnie nastąpi do końca 2018 roku.

The Kicker: Nie wszyscy zawodnicy wagi muszej zostali proszeni o przejście do kategorii koguciej. Oni po prostu zostaną zwolnieni. Niewiarygodne.”

Potwierdzeniem tego mogą być oświadczenia zawodników tej dywizji Jarreda Brooksa i Jose „Shorty” Torresa, którzy potwierdzają decyzję UFC, ale są rozczarowani tym, że organizacja postawiła ich przed faktem dokonanym nie informując ich o tym i nie proponując im jakiegokolwiek rozwiązania.

„Jestem pierwszym, który zostanie zwolniony. Nie pozwolono mi zakończyć kontraktu z UFC mając jeszcze dwie walki, a to dlatego, że zamierzają zwolnić większość zawodników z mojej dywizji. Nie dali nawet niektórym szans, aby zmienić kategorię na wyższą i udowodnić, że możemy to zrobić. Nadszedł więc czas, aby przejść do większych i lepszych rzeczy. Życzę powodzenia małym chłopakom!”

Ariel Helwani z ESPN przedstawił ciekawe i logiczne wyjaśnienie tego, kto mógłby zostać w organizacji i przejść do wyższej kategorii, a kto będzie musiał się najprawdopodobniej pożegnać się z organizacją.

„Jeśli masz za sobą porażkę w dywizji 125 funtów, nie wygląda to dobrze. Jednakże, zgodnie z prawem, jeśli masz za sobą wygraną i kolejne walki w kontrakcie, UFC nie może cię zwolnić. Dlatego zobaczysz, że niektórzy przejdą do 135 funtów zamiast odejść (chyba że naprawdę chcą odejść, tak przypuszczam).”

Dywizja musza UFC została utworzona w 2012 roku i zainaugurował ją turniej w którym uczestniczyli późniejszy mistrz Demetrious Johnson, Yasuhiro Urishitani, Joseph Benavidez oraz ówczesny numer jeden tej kategorii Ian „Uncle Creepy” McCall. Od tamtego czasu było tylko dwóch mistrzów tej kategorii, Demetrious Johnson i Henry Cejudo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *