Merab Dvalishvili rozważa zejście do kategorii muszej

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Merab Dvalishvili, czołowy zawodnik i potencjalny pretendent do tytułu UFC w wadze koguciej, potwierdził, że rozważa możliwość przejścia w najbliższej przyszłości do dywizji muszej.

Merab Dvalishvili jest obecnie notowany na #10 miejscu w rankingu wagi koguciej UFC. 30-letni Gruzin ma rekord 13-4, w tym 6-2 w Oktagonie. „The Machine” wygrał sześć ostatnich walk z rzędu i szybko wyłania się jako pretendent do tytułu w wadze 135 funtów, gdzie obecnie pas dzierży jego klubowy kolega – Aljamain Sterling. Po zwycięstwie nad Codym Stamannem w ostatniej walce, Dvalishvili zmierzy się na UFC 266 z rozstawionym z numerem #6 Marlonem Moraesem, a wygrana byłaby dla niego ogromnym awansem.

Jak poinformował gruziński dziennikarz MMA Giorgi Kokiashvili, Dvalishvili przyznał, że widzi tłok wśród pretendentów do tytułu w wadze 135 funtów, a skoro jego kolega z teamu Sterling jest obecnie w posiadaniu mistrzowskiego pasa, Dvalishvili oznajmił, że myśli o zejściu do wagi muszej.

„Jest za dużo byłych mistrzów i nie sądzę, by pozwolili mi walczyć o pas, jeśli pokonam Moraesa. Rozważam zejście do wagi muszej.”

Dvalishvili walczył przez całą swoją karierę w MMA w wadze 135 funtach i sporadycznie w 145 funtach, ale nigdy nie rywalizował w 125 funtowej kategorii. Jeśli jednak uda mu się bezpiecznie zbić wagę, to od razu stanie się pretendentem do tytułu w wadze muszej. Nowy mistrz dywizji muszej Brandon Moreno szuka obecnie pretendenta do swojej pierwszej obrony tytułu, a że dywizja jest obecnie całkowicie otwarta, jest szansa, że jeśli Dvalishvili zejdzie do 125 funtów i zrobi wagę, to może być przyszłym pretendentem do tytułu w walce z Moreno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *