Menno Van Roosmalen rywalem Radosława Paczuskiego na gali FEN 17 Baltic Storm

Mistrz Beneluksu Menno Van Roosmalen będzie 12 maja przeciwnikiem jednego z najlepszych polskich zawodników muay thai i kickboxingu Radosława Paczuskiego podczas gali FEN 17 Baltic Storm w hali Gdynia Arena. Pojedynek na zasadach K-1 odbędzie się w kategorii do 85 kg.

Holenderska szkoła kickboxingu ma najlepszą markę na świecie, a 26-letni Menno Van Roosmalen jest typowym jej przedstawicielem. Wysoki, silny i świetny technicznie zawodnik to mistrz krajów Beneluksu. Jesienią 2016 roku zmierzył się z najlepszym polskim zawodnikiem wagi półciężkiej i jednym z najlepszych w Europie Dawidem Kasperskim, po twardym pojedynku ulegając mu dopiero na punkty. Ma na koncie 20 wygranych walk i tylko 4 porażki. Swoją ostatnią walkę Holender stoczył w kwietniu, nokautując Niemca Steve Beira. Menno reprezentuje Ling Ho Gym z ‘s-Hertogenbosch, a jego trenerami są świetna zawodniczka, a prywatnie jego partnerka Nadirah de Ling oraz polski trener Łukasz Pawełek.

Radosław Paczuski ma 24 lata, ale już wiele sukcesów zawodowych i amatorskich na koncie. Był wielokrotnym mistrzem Polski w w muay thai i kickboxingu. W 2016 roku zdobył tytuł mistrza świata K-1 Global oraz Puchar Świata w K-1. Znakomicie debiutował w organizacji FEN podczas marcowej FEN 16 Warsaw Reloaded – niesiony dopingiem kilkuset swoich fanów, tworzących niezapomnianą atmosferę na Torwarze, wygrał pewnie na punkty z walecznym Anglikiem Georgem Daviesem. Na zawodowym koncie ma 16 zwycięskich walk i tylko 2 porażki. Wraz z bratem i trenerem Kamilem Paczuskim są liderami własnego klubu Uniq Fight Club. Paczuski ma w planach zdominowanie wagi półciężkiej w Polsce i zdetronizowanie Dawida Kasperskiego w tej kategorii.

Historia starć polsko-holenderskich ma bogatą tradycję. Polacy często walczyli z najlepszymi zawodnikami. Dość wspomnieć sportowy wzór Radosława Paczuskiego i pokoleń polskich kickboxerów legendarnego Marka Piotrowskiego i jego dramatyczny bój z Robem Kamanem. Pawła Słowińskiego czy Joanny Jędrzejczyk, nie tylko walczących ale i ćwiczących w holenderskich gymach. Walka Paczuskiego z Menno Van Roosmalenem na FEN 17 wpisze się w tą historię. Zapraszamy na emocje do Arena Gdynia, 12-go maja!

Pojedynek Van Roosmalen vs Paczuski to drugie już ogłoszone starcie K-1 w karcie walk gali FEN 17 – wcześniej federacja zapowiedziała walkę Jarosława Daschke z Robertem Rajewskim juniorem. 12 maja w Gdynia Arena wystąpi również kickbokser Marcin Szreder, a na zasadach MMA tego wieczora walczyć będą m.in. Kamil Łebkowski, Michał Wlazło, Michał Oleksiejczuk, Aleksander Georgas, Jakub Kowalewicz i Ireneusz Szydłowski.

Bilety na galę FEN 17 można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Informacja prasowa

One thought on “Menno Van Roosmalen rywalem Radosława Paczuskiego na gali FEN 17 Baltic Storm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *