Megan Anderson stanie do pierwszej obrony tytułu wagi piórkowej na gali Invicta FC 24

fot. mmaoctagon.ru & Megan Anderson Instagram

Nie w UFC, a w Invicta FC swoją kolejną walkę stoczy mistrzyni wagi piórkowej tej kobiecej organizacji Megan Anderson i będzie to jej pierwsza obrona tytułu.

Megan Anderson (8-2) będzie bronić tytułu w walce z Ukrainką Heleną Kolesnyk (5-0), a walka odbędzie się 15 lipca na gali Invicta FC 24 w Kansas City.

Megan Anderson była tymczasową mistrzynią wagi piórkowej do walki z Charmaine Tweet, którą pokonała w styczniu. Kiedy Cris Cyborg Justino zrzekła się tytułu w marcu i przeszła na dobre do UFC, Anderson automatycznie została niekwestionowaną mistrzynią kategorii piórkowej Invicta FC. Megan ma za sobą cztery wygrane walki z rzędu.

Zarówno Anderson jak i Justino głośno dyskutowały na temat walki między sobą w UFC i Cyborg bardzo chciała się zmierzyć z Australijką, ale UFC nie zdecydowało się ostatecznie na zakontraktowanie Anderson. Cris Justino wciąż pozostaje bez rywalki chociaż coraz więcej mówi się, że rywalką Brazylijki ma być Cat Zingano.

Helena Kolesnyk jest niepokonana w zawodowej karierze, a walka z Anderson będzie jej debiutem w organizacji Invicta FC. Wszystkie swoje walki kończyła przed czasem przez KO/TKO i dwukrotnie przez poddanie. W czterech pojedynkach rozprawiła się z rywalkami już w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *