Max Holloway vs. Frankie Edgar walką wieczoru gali UFC 222

Poznaliśmy walkę wieczoru gali UFC 222, która odbędzie się 3 marca w Las Vegas.

Walką wieczoru gali UFC 222 w Las Vegas, będzie starcie mistrza kategorii piórkowej, Maxa Hollowaya (19-3) z Frankie Edgarem (22-5-1). Jest to druga próba zestawienia pojedynku dla tych zawodników, którzy mieli się zmierzyć ze sobą podczas UFC 218. Tamta walka ostatecznie nie doszła do skutku z powodu kontuzji Edgara, którego zastąpił były mistrz Jose Aldo.

Max Holloway znajduje się w niesamowitej dyspozycji, podczas której wygrał aż 12(!) pojedynków z rzędu. Wygrywał m.in. z takimi zawodnikami jak: Cub Swanson, Jeremy Stephens, Ricardo Lamas oraz Anthony Pettis. W ostatnich występach, dwukrotnie pokonał byłego mistrza Jose Aldo, którego nokautował w 3 rundzie pojedynku. Ostatnią porażkę odniósł w 2013 roku, a zawodnikiem, który okazał się od niego lepszy był Conor McGregor.

Frankie Edgar to weteran organizacji UFC, który stoczył dla niej aż 22 pojedynki. W ostatnich dwóch pojedynkach wygrywał z Jeremym Stephensem oraz Yairem Rodriguezem. W przeszłości był mistrzem UFC w kategorii lekkiej. Mistrzowski pas stracił na rzecz Bensona Hendersona. Był również dwukrotnym pretendentem do mistrzostwa w kategorii piórkowej, dwukrotnie nie sprostał Jose Aldo, który pokonał go przez jednogłośną decyzję sędziów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *