Max Holloway vs. Brian Ortega planowane na galę UFC 231

Obaj zawodnicy słownie zgodzili się już na ten pojedynek.

Wielce prawdopodobne, że podczas gali UFC 231 w Toronto doczekamy się wreszcie pojedynku mistrzowskiego w kategorii piórkowej pomiędzy Maxem Hollowayem (19-3) oraz Brianem Ortegą (14-0, 1NC). Gala w Kanadzie odbędzie się 8 grudnia.

Jak podaje portal MMAjunkie.com, nie ma jeszcze podpisów pod kontraktami na ten pojedynek, ale obaj zawodnicy wyrazili słowną zgodę na tą walkę.

Obaj zawodnicy byli już ze sobą zestawieni, a do pojedynku miało dojść podczas gali UFC 226. Ostatecznie z powodu kontuzji Hollowaya, pojedynek został odwołany.

Max Holloway miał zmierzyć się 3 marca z Frankie Edgarem, ale musiał wycofać się z pojedynku, ponieważ doznał kontuzji. Holloway przyjął również propozycję walki z Khabibem Nurmagomedovem, której stawką był mistrzowski pas w kategorii lekkiej, ale Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork nie dopuściła go ostatecznie do pojedynku, z przyczyny zbyt drastycznego cięcia wagi. Ostatnią jak dotąd walką zawodnika pochodzącego z Hawajów, był rewanżowy pojedynek z Jose Aldo wygrany przez TKO w 3 rundzie.

Brian Ortega (12-0, 1NC) w swojej dotychczasowej karierze nie zaznał jeszcze smaku porażki. W ostatnim pojedynku pokonał niezwykle mocnego Frankie Edgara przez KO w 1 rundzie. Po walce z Mikeem De La Torre wykryto u niego stosowanie niedozwolonych środków za co został zawieszony na 9 miesięcy, a wynik walki został zmieniony na „no-contest”. Przed występami w UFC był mistrzem organizacji RTC oraz RFA.

One thought on “Max Holloway vs. Brian Ortega planowane na galę UFC 231

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *