Max Holloway o wycofaniu go z walki z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 223

Fot. UFC

Nad galą UFC 223 musi wisieć jakieś fatum, ponieważ to, co wydarzyło się w ciągu tego tygodnia sprawia, że można prawdziwie osiwieć lub całkowicie wydrzeć sobie włosy z głowy.

Gdyby było mało kontuzji Tony’ego Fergusona na tydzień przed walką o pas wagi lekkiej z Khabibem Nurmagomedovem, to wczorajsza rozróba wywołana przez Conora McGregora spowodowała anulowanie trzech walk z karty UFC 223. Teraz na dokładkę doszło wycofanie z walki o pas Maxa Holloway’a, który był zastępstwem za Fergusona.

Według raportów, lekarz nie dopuscił „Błogosławionego” do zbijania wagi i tym samym do samej walki w obawie o jego zdrowie. Holloway mimo tego chciał stoczyć pojedynek i według jednego z członków jego zespołu był bardzo blisko postawienia na swoim.

Holloway napisał na swoim Twitterze wiadomość do Nurmagomedova w której przeprosił go i zaapelował, aby w jego miejsce wszedł były mistrz wagi lekkiej Anthony Pettis.

„Khabib, mój bracie, chciałem doprowadzić do tej walki, ale nie pozwolili mi. Przepraszam twój team oraz fanów. Zasługujesz na to. To walka numer jeden. Apeluję do ciebie i Pettisa. Dajcie fanom to, na co zasługują.”

W trakcie pisania tego newsa nie jest jeszcze pewne, czy Anthony Pettis wejdzie jako zastępstwo. Podczas wczesnego ważenia miał dostać godzinę na zrobienie wagi. W przypadku nie zrobienia wagi przez Pettisa brany jest pod uwagę Al Iaquinta.

AKTUALIZACJA: Anthony Pettis nie zrobił wagi w pierwszym podejściu i dostał drugą szansę. Ma do zbicia 0,2 funta, co nie powinno być trudne.

Max Holloway przyjął walkę z Khabibem Nurmagomedovem na tydzień przed galą bez obozu przygotowawczego, na roztrenowaniu i po niedawnej kontuzji, więc scenariusz niezrobienia wagi był bardzo prawdopodobny.

Poniżej grafika przedstawiająca jak zmieniła się karta walk gali UFC 223 w ciągu zaledwie kilku dni i to bez uwzględnienia ostatnich informacji o wycofaniu z walki Maxa Holloway’a.

Reddit MMA

8 thoughts on “Max Holloway o wycofaniu go z walki z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 223

  1. ale jaja, normalnie jak jacys lamerzy, jakas jakas podrzedna gala w Polsce, a nie najlepsza organizacja. Najpierw wylatuje glupek co kopie metalowa rurke, pozniej gosc z innej kategorii wskazuje na wariata, nastepnie McConoR robi awanture, w zwiazku z tym wylatuje 2 zawodnkow, teraz gosc, ktorym jest w zastepstwie nie dostaje zgody na robienie wagi i ma go zastapic ktos, kto w ogole nie wiem skad sie tam wzial :]
    Ja pier…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *