Max Holloway: „Jestem Polinezyjczykiem, uwielbiam jeść, chcę przejść do wagi lekkiej i zawalczyć z Khabibem”

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Kontuzja mistrza wagi piórkowej UFC Maxa Holloway’a uniemożliwiła mu obronę tytułu w walce z Frankie Edgarem, ale Max i tak posiada mocną pozycję w dywizji, którą być może za jakiś czas zmieni na kategorię lekką.

Z czego wynika ta mocna pozycja Holloway’a? Jeszcze zanim został mistrzem, Max udowodnił, że jest topowym zawodnikiem dzięki serii 10 zwycięstw z rzędu, które zaprowadziły go do walki o pas. Holloway zdobył tytuł pokonując Jose Aldo i obronił go w starciu rewanżowym.

W związku z tym, że Maxa Holloway’a zastąpił Brian Ortega w walce z Frankie Edgarem na gali UFC 222 i pokonał go, Ortega dostanie teraz szansę na odebranie tytułu mistrza z rąk Holloway’a. Jeżeli „Błogosławiony” obroni pas w walce z Ortegą, może mu pozostać niewiele opcji, a jedną z nich może być przejście do kategorio lekkiej. W rozmowie z Cage Fanatic, Max Holloway otwarcie mówi, że jest gotowy na zmianę dywizji i rywalizację nawet z samym Khabibem Nurmagomedovem, który być może zostanie nowym mistrzem wagi lekkiej.

„Wiesz, wszyscy mówią o mnie i o tym gościu. Ten Irlandczyk [Conor McGregor]. Wszyscy chcą, żebyśmy znów zawalczyli, ale nikt nie mówi o Khabibie Nurmagomedovie. Chcę Khabiba. Wiesz, żeby być najlepszym, musisz pokonać najlepszych, a jednym z nich jest Khabib. Wielu gości wskazuje imię Tony’ego [Fergusona]. Pamiętam, jak Tony mówił, że chce zejść do 145 funtów, ale oni wszyscy mogą zostać tam gdzie są. Zostańcie przy 155 funtach, żadnych wymówek, pozwólcie mi pójść do góry i pozwólcie mi walczyć. Jestem dużym chłopcem i możemy iść do góry. Z kolei do kategorii 170 funtów nie jest daleko z wagi lekkiej.

Jestem Samoańczykiem, jestem Hawajczykiem, jestem Polinezyjczykiem. Uwielbiam jeść. Wiesz, że uwielbiam babeczki. Nabiorę trochę masy i zobaczymy, co się stanie. Nikt nie jest bezpieczny. Nikt nie jest bezpieczny. Jestem chętny na to. Jestem gotowy do takiej rywalizacji. Po tej kontuzji wrócę do wagi 145 funtów i odejdę stamtąd. To jest piękne, jak powstrzymałbym presję i obalenia Nurmagomedova, nie dowiemy się dopóki tam nie wejdziemy. Mam pomysł. Wszyscy możemy mieć pomysł. Każdy może powiedzieć to czy tamto, ale gdy już zamkną cię w tych klatkach, będzie to inne uczucie. Musicie więc poczekać i zobaczyć. Tak jak na wszystko inne, musicie poczekać i zobaczyć.”

Zanim Max Holloway zacznie na poważnie myśleć o przeprowadzce do kategorii lekkiej i walce z Khabibem Nurmagomedovem, musi zmierzyć się z Brianem Ortegą, który pokazał w ostatnich pojedynkach, że jest niebezpiecznym przeciwnikiem i ma duże szanse na zdobycie tytułu.

One thought on “Max Holloway: „Jestem Polinezyjczykiem, uwielbiam jeść, chcę przejść do wagi lekkiej i zawalczyć z Khabibem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *