Max Holloway i jego reakcja na kontuzję Frankiego Edgara

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Seria kontuzji znowu uderzyła w gale organizacji UFC w tym galę UFC 218 i jej główną walkę wieczoru o pas wagi piórkowej między mistrzem Maxem Holloway’em i Frankie Edgarem.

Dla Maxa Hollowaya miała to być pierwsza obrona mistrzowskiego pasa, który wywalczył w pojedynku z byłym mistrzem Jose Aldo, ale jego rywal Frankie Edgar wypadł z pojedynku z powodu kontuzji. Do gali w Detroit zaplanowanej na 2 grudnia pozostało jeszcze trochę czasu, więc ze znalezieniem rywala dla Holloway’a nie powinno być problemu.

Holloway zapewnił, że zostaje na karcie, a w mediach społecznościowych umieścił oświadczenie w związku z kontuzją Edgara.

„Urazy są częścią tego sportu. Frankie [Edgar] jest gościem. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Detroit, jesteście bandą twardych skurczybyków. Spotkałem wielu z was w zeszłym miesiącu, kiedy odwiedziliśmy to miasto. Zasługujecie na najlepszą kartę walk roku i nadal ją otrzymacie. Będę walczył bez względu na wszystko. Święty Mikołaj przyjedzie do Detroit wcześniej, więc przygotujcie się. Złość spada na drugi plan. Do zobaczenia wkrótce.”

Do walki z Holloway’em zgłosiło się aż trzech zawodników mimo tego wszyscy mają już zarezerwowane walki. Tymi zawodnikami są Jose Aldo i Ricardo Lamas, którzy mają się zmierzyć na gali UFC on FOX 26 w Winnipeg w Kanadzie w dniu 16 grudnia. Trzecim zawodnikiem jest Cub Swanson, ale on również ma zaplanowaną walkę z Brianem Ortegą na gali UFC Fight Night 123 w dniu 9 grudnia we Fresno. Swanson jest gotowy na to, aby pomścić swoją porażkę z Holloway’em i zdobyć tytuł. Jose Aldo również chciałby sobie odbić za ostatnią porażkę z Holloway’em w której stracił szansę ponownego zostania mistrzem.

Cub Swanson wydaje się być faworytem w tym zestawieniu kandydatów, ale jego walka z Ortegą miała być ostatnią walką w jego kontrakcie. Swanson będzie chciał podpisać nową umowę, aby móc  zawalczyć z Maxem Hollowayem. To doskonała okazja, aby się trochę potargować, ponieważ UFC będzie szukać rywala dla Holloway’a. Od czasu kiedy ostatni raz obaj ze sobą walczyli w 2015 roku, Swanson chce udowodnić, że wiele się zmieniło.

2 thoughts on “Max Holloway i jego reakcja na kontuzję Frankiego Edgara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.