Maurico Herrera vs Jesus Soto Karass w najbliższy weekend na żywo w Fightklubie

Fightklub / Mauricio Herrera

Dwaj byli pretendenci do tytułu mistrza świata, którzy ostatnio zanotowali spadek formy. Obaj marzą jednak o powrocie na szczyt i otrzymaniu ponownej szansy walki o pas. Maurico Herrera v Jesus Soto Karass w nocy z piątku na sobotę o godz. 4.00 na żywo w Fightklubie.

Maurico Herrera o mistrzowskie pasy walczył w karierze już trzykrotnie. Pierwsze podejście, w marcu 2014, zakończyło się niepowodzeniem. Broniący tytułów WBC World i WBA Super World Danny Garcia okazał się lepszy, choć „El Maestro” przez cały pojedynek prezentował się bardzo dobrze, a o jego porażce zadecydowała dopiero decyzja sędziów – dwóch wskazało zwycięstwo jego rywala, jeden widział w tym pojedynku remis.

Już cztery miesięcy później Herrera znów walczył o pas, tymczasowy WBA World w wadze superlekkiej. I tym razem sięgnął po tytuł pokonując (także sędziowską decyzją) Johana Pereza. Cieszył się z niego cztery miesiące, w grudniu, w pierwszej obronie wyraźnie poległ bowiem w konfrontacji z Jose Benavidezem. Od tamtej pory walczył czterokrotnie – wygrał z Henrym Lundym i Hectorem Velazquezem, musiał ponadto uznać wyższość Frankiego Gomeza oraz Pablo Cesara Cano.

Jesus Soto Karass swoją szansę walki o pas miał w grudniu 2013 roku, kiedy to w San Antonio zmierzył się z niepokonanym na zawodowych ringach Keithem Thurmanem. Do dziewiątej rundy dzielnie opierał się rywalowi (choć wyraźnie przegrywał na punkty u każdego z trzech sędziów), w niej „One Time” włączył jednak wyższy bieg i zakończył walkę nokautem. Od tamtej pory 34-letniemu Karassowi ciężko się podnieść, wkrótce potem przegrał bowiem z Devonem Alexandrem i na blisko dwa lata odłożył rękawice do kąta. Wrócił w kwietniu ubiegłego roku na walkę z Yoshihiro Kamegaiem, którą zremisował. Z tym samym rywalem zmierzył się pięć miesięcy później i poddał pojedynek po ośmiu rundach.

Karass o pasy różnych federacji walczył już wielokrotnie. Długo dzierżył tytuł WBC Continental Americas w wadze półśredniej, dwukrotnie mierzył się z Mike’em Jonesem o pasy WBA-NABA i WBO-NABO, rywalizował z Marcosem Maidaną o WBA International. Pochodzący z Meksyku „Renuente” znów chciałby wrócić na szczyt. Wygrana z Herrerą na pewno ułatwiłaby mu ponowny marsz w światowych rankingach.

Gala Golden Boy w Indio z walką wieczoru Maurico Herrera vs Jesus Soto Karass w nocy z piątku na sobotę (4/5 sierpnia) o godz. 4.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.