Mauricio „Shogun” Rua i Anthony Smith na temat propozycji walki o pas ze strony Daniela Cormiera

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mauricio „Shogun” Rua i Anthony Smith odnieśli się do słów Daniela Cormiera, który stwierdził, że Brazylijczyk mógłby być jego kolejnym rywalem w obronie tytułu wagi półciężkiej.

Niedługo po tym jak Daniel Cormier pokonał Stipe Miocica na gali UFC 226 i odebrał mu tytuł mistrza wagi ciężkiej zostając tym samym mistrzem dwóch kategorii, Amerykanin stwierdził, że chce bronić tytułu wagi półciężkiej i jego kolejnym rywalem w tej walce mógłby być były mistrz Mauricio Rua.

Warunkiem otrzymania przez Shoguna walki o pas miałby być jego dobry występ na gali UFC Fight Night 134, która odbędzie się dziś w Hamburgu, a rywalem Mauricio Rua w walce wieczoru będzie Anthony Smith.

Mauricio Shogun Rua przedstawił swoje przemyślenia na ten temat podczas rozmowy z MMAJunkie:

„Wierzę, że jeśli wygram tę walkę w dobrym stylu, zasłużę na walkę o pas. Przez wzgląd na całej mojej kariere, moją historię, ci, którzy mnie znają od dawna, gdy zaczynałem swoją karierę, wiedzą że zasługuję na tę szansę.

To jest jednak poza moją kontrolą. To nie jest coś, o czym ja decyduję. Cormierowi znacznie łatwiej jest wymienić moje nazwisko w kwestii pretendenta do walki o tytuł, ale nie mogę o tym myśleć, gdy mam przed sobą trudnego przeciwnika, takiego jak Anthony Smith.

Myślę o wygranej. Myślę o wygranej w tej walce, która jest trudna, ale jeśli wygrywam, niezależnie od tego, kim jest, będę bliżej pasa. Tak myślę.”

Z kolei rywalowi Brazylijczyka Anthony’emu Smith’owi propozycja Daniela Cormiera nie przypadła do gustu o czym powiedział w rozmowie z TMZ Sports:

„Całkowicie pominął fakt, że „Shogun” nadal musi się ze mną zmierzyć. Co więc mówi nam to o tym, jak D.C. postrzega ten sport jako całość? Tu nie ma czegoś takiego jak „daj mi tę walkę” i on lepszy niż ktokolwiek inny powinien to wiedzieć.

To jakieś pier***nie. Myślę, że D.C., bez względu na to, czy w głębi duszy przyzna mi rację, wie, że to skur***ński ruch z jego strony.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *