Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Maurice Smith zostanie członkiem UFC Hall of Fame

MMAfighting.com

Poznaliśmy drugiego zawodnika po Urijahu Faberze, który w 2017 roku dołączy do grona UFC Hall of Fame. Będzie nim Maurice Smith.

Były zawodnik, podobnie jak Urijah Faber zostanie włączony do UFC Hall of Fame 6 lipca podczas International Fight Week w Las Vegas.

Maurice Smith (14-14) to zawodnik, który pomimo, że słynie głównie z występów w kickboxingu to zostanie w pamięci wszystkim fanom UFC jako mistrz kategorii ciężkiej. Maurice zdobył swój pas w pojedynku przeciwko Markowi Colemanowi podczas UFC 14. Batalia z Colemanem nie dość, że przyniosła mu niezwykłą chwałę to jeszcze została oficjalnie wybrana walką roku 1997. Pas stracił po walce z Randy Couturem. W zawodowych występach w kickboxingu posiada rekord: 59 zwycięstw, 13 porażek oraz 5 remisów.

Poniżej wypowiedź Smitha odnośnie włączenia do UFC Hall of Fame.

Jestem niezwykle zaszczycony tym, że zostanę dodany do UFC Hall of Fame. Dzięki temu zostanę na zawsze kojarzony z tym sportem. Byłem pierwszym na świecie zawodnikiem sportów uderzanych, który zdobył pas UFC. Wszystko to dzięki wspaniałym trenerom oraz mocnym sparingpartnerom, którzy zrobili ze mnie wszechstronnego fightera. Występy w MMA są moimi największymi osiągnięciami w karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *