Matt Hughes – obszerny wywiad!

Znalazłem fajny wywiad w sieci z Mattem Hughesem, i postanowiłem go przetłumaczyc, enjoy.

Dzięki za możliwośc przeprowadzenia wywiadu z Tobą. Wiem, że mam dużo na głowie. Najpierw chciałem pogratulowac Tobie wspaniałej książki! Jak podobało się tournee?
Matt: Najbardziej podobało mi się w Midwest, widząc wielu fanów, którzy darzyli mnie sympatią. Najlepsza rzeczą w pisaniu książki było zdecydowanie przypominanie sobie najlepszych sytuacji w moim życiu.

Team H.I.t wygląda wspaniale, widzisz tam kogoś z tych ludzi, których trenujesz przyszłego mistrza?
Matt: Mamy tam kilku dobrych fighterów, są naprawdę bardzo dobzi! Matt Veach i kilku nowych fighterów, o których jeszcze nie słyszeliście, jest także weteran UFC C.J Fernandes. To jest tylko kilka fighterów, wszyscy trenuja bardzo cięzko, i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy miec mistrzów. Ciężko trenujemy podstawy, każdy trener wie, że podstawy są bardzo ważym kluczem do zwycięstwa.

W seriach ultimate fighter byłeś w stanie trenowac zawodników do finału. Co jest dla Ciebie przyjemniejsze – trenowanie zawodnika do zwycięstwa, czy osobiste trenowanie siebie do zwycięstwa?
Matt: Staram się uczciwie, sumiennie trenowac młodych fighterów. Jest to dla mnie wielka zabawa, patrzec jak fighter rozwija się wg moich wskazówek. Np Tommy zrobił wielki postęp i dostał się do finałów TUF. Poprawił się bardzo, bił się naprawdę z twardymi zawodnikami aby dostac się do finałów. Naprawdę jest dobry.

Wielu ludzi, którzy będą czytac ten wywiad to amatorscy fighterzy, którzy rozpoczynają swoją karierę w MMA. Masz jakieś rady dla tych fighterów?
Matt: Zawsze musisz walczyc do końca, czyli nie tylko pierwsza rundę, lecz kolejne również. Musisz obserwowac swojego przeciwnika. Przed walką musisz byc zrelaksowany, musisz ostro się przygotowywac, musisz poprawiac swoją technikę, i nie obijac się na treningach.

Jak myślisz, co jest najwiekszą pomyłką młodych fighterów?
Matt: Brak przygotowania psychiki. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak ciężka to sprawa. Musisz przemyślec całą walkę zanim wejdziesz do octagonu, klatki, czy też ringu. Gdy wszystko dobrze przemyślisz, i będziesz dobrze przygotowany psychicznie, wtedy będzie to Twoim kluczem do sukcesu. Przemyśl wszystkie Twoje ruchy, upewniając się, że robisz je dobrze. Wtedy młody fighter będzie gotów na zwycięstwo.

Jeżeli mógłbyś porozmawiac z każdym młodym fighterem kiedy wchodzi do walki, to co byś mu powiedział?
Matt: Dla każdego ruchu/ciosu jest kontra, oraz na każdą kontrę jest kontra. Jeśli znajdziesz się w złej sytuacji, pamiętaj, że zawsze jest z niej wyjście.

Aktualnie największym problemem MMA, i nie tylko sa sterydy. Myślisz, że UFC ma z tym problem?
Matt: Jestem pewnien, że są ludzie w UFC, które brały/biorą sterydy, oraz inne nielegalne substancje, ale to wszystko jest testowane. Nie przeszkadza mi to, że mój przeciwnik musi sięgac po sterydy, by wygrac ze mną. To on będzie musiał później życ ze skutkami ubocznymi, i wiedziec, że nie grał czysto – jego problem.

Inna sprawą jest zbijanie wagi, osibiście myślę, że jest to częsc sportu, wielu sądzi, że powinno byc to uregulowane, i kontrolowane. Jakie sa Twoje opinie o tym?
Matt: Pochodę ze starego stylu zapasów, i zbijałem wagę wiele razy, ale niewiem czy UFC ma jakieś problemy z ludzmi którzy zbijają wagę. Wielu ludziom normalnymi sposobami nie udało się zbic wagi, więc zbijali ją na jakiś swój sposób. Nie widze w tym żadnego problemu. Cokolwiek się stanie to mi to nie przeszkodzi, moja waga jest w normie.

W karierach wielu zawodników jest jeden bardzo ważny moment, który ucieleśnił ich karierę. Patrząc na ciebie – który moment kariery bys tak określił?
Matt: Prawdopodobnie pokonanie Royca Gracie, np z powodu, że był kiedyś tak dobrym zawodnikiem , i wrócił do UFC by walczyc ze mną. Był to bardzo ważny moment w mojej karierze.

Twoja następna walka będzie przeciwko Thiago Alvesowi. Co powiesz na komentarze, że Alves pokona Cię, i że już jesteś skończony jako fighter?
Matt: Ci ludzie, którzy tak myślą są w wielkim błędzie. Oczywiście Thiago ma szansę by wygrac ze mną, bo za każdym razem jak wchodzisz do octagonu, to możesz przegrac. Ale nie zmienia to faktu, że jestem już skonczony. Mam 34 lata, dla porównania Randy Couture ma 43,a Chuck Liddell ma 37, wiec napewno nie jestem skończony.

Jak długo zamierzasz jeszcze walczyc?
Matt: Napewnonie tak długo jak Randy Couture, ale narazie jeszcze nie myślę o zakończeniu kariery.

Czy myślisz, że Randy będzie kiedykolwiek walczyc z Fedorem Emelianenko?
Matt: Naprawdę nie mam pojęcia. Niewiem czy, lub kiedy i gdzie dojdzie do tej walki.

Matt doceniam Cię, że poświęciłeś mi sój czas, by odpowiedziec na tak wiele pytań. Życzę Ci powodzenia w przyszłości i sukcesów w octagonie. Twoi wszyscy fani nie mogą się juz doczekac kiedy zobaczą Cię w klatce. Chcesz coś powiedziec do fanów lub sponsorów? Matt: Jeśli ktoś chce dowiedziec się czegoś więcej o mnie, to zapraszam na moją stronę internetową [www.Matt-hughes.com] tam są informacje o mnie i również o moich sponsorach. Dziękuję wszystkim fanom za wspieranie mnie.

Dziękuję bardzo Matt za wywiad.

FightOrDie/SFD.PL

Dyskusje tutaj : SCENA MMA i K-1/SFD.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *