Matt Brown chce walki o pas i jest pewny swojego zwycięstwa

Po dzisiejszej gali UFC Fight Night: Brown vs Silva, zwycięzca starcia Matt Brown jest pewien, że kolejną jego walką będzie pojedynek o tytuł wagi półśredniej.

W języku angielskim walka o pas określana jest mianem „title shot”, czyli danie zawodnikowi szansę na walkę z mistrzem o pas. Brown uważa, że to nie będzie zwykła szansa, on po prostu chce walczyć i odebrać tytuł.

„Pozwólcie, że wyrażę się jasno. Nie nazywam tego title shot’em. Nazywam to walką o tytuł ponieważ nie zamierzam traktować tego jako szansy. Mam zamiar zdobyć tytuł kiedy o niego zawalczę,” powiedział Brown podczas konferencji prasowej po UFC Fight Night 40.

Matt postarał się również o to by fani zwrócili uwagę Dana White’a na to by dał mu walkę z mistrzem wagi półśredniej Johny Hendricksem. Sam szef UFC był pod wrażeniem występu Matta Brown’a, który przybliżył go do tytułu.

„Ta walka z pewnością ustawia go w miejscu w którym damy mu jednego z czołowych pretendentów.”

Jak jednak widać, Dana White uważa, że Brown powinien jeszcze z kim zawalczyć zanim dostanie walkę o pas.

„Kiedy Anderson Silva był mistrzem, zobaczcie jak długo to trwało zanim Silva wszystko zdobył. Wiecie czym byłaby ta walka dla Matta w tej chwili? Byłaby tym samym co walka Gustafsson vs Jones. Taka walka mogłaby go oddalić od wszystkiego.”

5 thoughts on “Matt Brown chce walki o pas i jest pewny swojego zwycięstwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *