Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan w planach na czerwcowej gali UFC Fight Night

Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski odnośnie tej walki, a obydwaj zawodnicy ugadywali się na nią i wygląda na to, że Mateusz Gamrot i Arman Tsarukyan spełnią swoje życzenie.

Po tym, jak Gamrot (20-1 MMA, 3-1 UFC) i Tsarukyan (18-2 MMA, 5-1 UFC) domagali się walki w mediach społecznościowych, uzgodnili werbalnie, że dojdzie do niej 25 czerwca na gali UFC Fight Night, która prawdopodobnie odbędzie się w UFC Apex w Las Vegas.

Organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu. In the Cage jako pierwsze podało tę informację w czwartek.

Gamrot wygrał trzy razy z rzędu od czasu przegranej w debiucie w UFC z Guramem Kutateladze w październiku 2020 roku. Były podwójny mistrz KSW pokonał kolejno Scotta Holtzmana, Jeremy’ego Stephensa i Carlosa Diego Ferreirę, dzięki czemu awansował do rankingu wagi lekkiej UFC, zajmując #12 miejsce.

Tsarukyan również przegrał swój debiut w organizacji. Od czasu przegranej z Islamem Makhachevem w kwietniu 2019 roku, Tsarukyan wygrał pięć razy z rzędu, a w dwóch ostatnich walkach zgarnął bonusy Performance of the Night wygrywając przez TKO z Christosem Giagosem i Joelem Alvarezem. Tsarukyan zajmuje #11 miejsce w rankingu wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.