Mateusz Gamrot nokautuje Scotta Holtzmana na gali UFC on ABC 2

Chris Unger/Zuffa LLC

Mateusz Gamrot (18-1 MMA, 1-1 UFC) odniósł fantastyczne zwycięstwo w swojej drugiej walce w Oktagonie, nokautując Scotta Holtzmana (14-5 MMA, 7-5 UFC) na gali UFC on ABC 2 w Las Vegas.

Gamrot i Holtzman od początku walki wymieniali się ciosami. Holtzman nie trafił potężnym podbródkowym. Gamrot obniżał pozycję i robił uniki przed mocnymi ciosami Amerykanina, aby dostać się do nóg. Holtzman obraca się i broni przed obaleniem i wraca do stójki. Znowu trafia mocnym podbródkowym, który wstrząsną Gamrotem, ale ten szybko się otrząsnął. Gamrot ponownie idzie po nogi rywala, ale nie do końca mu się to udaje. Holtzman dobrze się broni i odpowiada ciosami. Gamrot w końcu wyłapuje nogę i udaje mu się sprowadzić akcję do parteru. Holtzman obraca się i próbuje podnieść pozycję, ale Gamer próbuje mu przeszkodzić. Nie udaje się, więc puszcza uchwyt. Cios Gamrota zdaje się trafiać w tył głowy, co zasygnalizował Holtzman, ale walka toczy się dalej do końca rundy, która należała do Gamrota.

Gamrot podkręca tempo w drugiej rundzie, stara się wywierać presję i atakować nogi. Holtzman atakuje prawą ręką. Gamrot łapie go za tułów, ale Holtzman odsuwa go od siebie. Holtzman atakuje z   większą agresją lecz Gamrot odpowiada lewym i potężnym prawym, który trafia czysto w szczękę. Holtzman upada na kolana i nie może wstać. Gamrot trafia prawym na finał – koniec!.

Mateusz Gamrot pokonał Scotta Holtzmana przez nokaut (uderzenia) – runda 2, 1:22

Dla Mateusza Gamrota jest to ważne zwycięstwo po przegranym debiucie w UFC zakończonym przez niejednogłośną decyzję w walce z Guramem Kutateladze na gali UFC Fight Island 6 w październiku ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *