Paulina Suska vs. Marta Chojnoska na gali KSW19!

(fot. KSW facebook)

Konfrontacja.com

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii Federacji KSW dojdzie do pojedynku MMA z udziałem pań. Na gali KSW19 – data jeszcze nie znana – w limicie wagowym do pięćdziesięciu pięciu kilogramów rękawice skrzyżują ze sobą Marta Chojnoska i Paulina Suska.

Marta Chojnoska, znana jako „Mysza” to multimedalistka sportów uderzanych. Była mistrzynią kraju w Wushu, Muay Thai i K-1 Rules. W K-1 oprócz sukcesów na krajowym podwórku była m.in. mistrzynią Europy, dwukrotną mistrzynią świata organizacji WAKO i druga w Pucharze Świata. Przed rozpoczęciem startów w sportach uderzanych trenowała ponad dwanaście lat judo.
Chojnoska ma dwadzieścia siedem lat, mieszka w Płocku, gdzie trenuje w Centrum Sportów Walki pod okiem Marcina Różalskiego. – MMA to jest połączenie tego wszystkiego, co robiłam przez całe życie – wyznała „Mysza”.

„Pika”, bo taki pseudonim posiada Paulina jest w porównaniu do swojej przeciwniczki dużo bardziej doświadczoną zawodniczką w mieszanych sztukach walki. Stoczyła sporo walk amatorskich i posiada na koncie pięć pojedynków zawodowych. – Mam więcej walk w MMA, lecz to jest sport. Tutaj wszystko się może wydarzyć. W ringu okaże się, która z nas jest lepsza – mówi.
Dwudziestosześcioletnia Suska trenuje na co dzień w Radomskim Klubie Taekwondo. W swojej karierze była mistrzynią kraju w Taekwondo i Muay Thai, a także wicemistrzynią Polski w K-1.

Po raz pierwszy na KSW walka z udziałem kobiet. Dwie utytułowane, waleczne i nieustępliwe zawodniczki. Która z nich wygra? Która podbije serca męskiej części fanów MMA? Okaże się już niebawem.

21 thoughts on “Paulina Suska vs. Marta Chojnoska na gali KSW19!

 1. nieatrakcyjne babsztyle moga sie wreszcie odnaleźć w realiach wspólczesnego śwata:D. HAHA wp paczków i lodów jako sposoby robienia masy buahaha.
  Sądząc po kijowym poziomie walki mężczyzn to walki kobiet musza być jeszcze kijowsze. Ale wkońcu to wszystko dla polskiego mma nie haha

 2. moim zdaniem to troche za wczesnie… walki dziewdczyn na takim poziomie nie sa zbyt atrakcjne.. gdzi ciosy sa jak dzieci w podstawowce a dzwignie wyciagaja jakby w zwolnionym tempie … to jeszcze nie czas na te walki. to nie cris cybrg ktora jakby walczyla z takim mackiem gorskim najmanem czy bazelakiem moglaby go zabic w gindu 🙂 to bedzie bardzo nudne ale zobaczymy 😉
  P.S. ring girls porazka 🙂 zwlaszcza ta z warami jak pntony

 3. A co cenzurę chcesz wprowadzać? Ja też nie lobię oglądać walk kobiet. Juz w czasach jak pani Guzowska czy Rylik boksowały mi sie to nie podobało. Ładne dziewczyny powinny dbać o urode a nie obijać sobie twarze. Jeszcze kobiecy boks ma byc na olimpiadzie w Londynie… ale tam przynajmniej jest szansa na medal 😛

  Jak to powiedział Al Bundy – gdyby Bóg chciał żeby kobiety boksowały, stworzyłby je mężczyznami 😛

  Czy jakoś tak 🙂

 4. nie chodzi o cenzure, walki kobiet juz sa i beda, mma poszło w kierunku walk kobiet i tego sie nie cofnie, ogolnie lepiej żeby dziewczyny uprawiały sporty (nawet sporty walki) niż tylko pindrowały sie na plastik, sorry ale u mnie wiecej szacunku ma kobieta, ktora wypruwa z siebie flaki na treningach jednoczesnie budujac swietna zdrowa sylwetke niz upindrowana lala z kg najdrozszej tapety kupionej za kase swojego tatusia czy tam faceta 🙂

  a poziom komentarzy na tym portalu jest okrutnie niski, spytam inaczej: jak niby fight24.pl chce konkurowac z innymi stronami (mmanews,mmarocks) skoro komentarze sa na poziomie nizej niz gimnazjum, a moderatorzy leja cieplym moczem na to zjawisko..?

 5. Do MACIEJ facet hamuj z tymi swoimi niesmacznymi komentarzami!.
  Do Ridge nie zgodzę się te nasze dwie są akurat ładne i fajne dziewuchy no a że parytety są aktualnie w modzie to i w MMA będzie tak parytetowo – niestety takie czasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *