Marlon Moraes vs. Jose Aldo, Petr Yan vs. Urijah Faber w planach na UFC 245

Jason Silva, USA TODAY Sports

Arcyciekawe starcia najprawdopodobniej trafią do rozpiski grudniowej gali.

Jak poinformował portal MMAjunkie.com, podczas gali oznaczonej numerem 245 ma dojść do pojedynku Jose Aldo (28-5, 10-4 w UFC, #3 w rankingu UFC wagi piórkowej) z Marlonem Moraesem (22-6-1, 4-2 w UFC, #1 w rankingu UFC wagi koguciej). O zainteresowaniu takim pojedynkiem w ostatnim wywiadzie wspominał były mistrz wagi piórkowej, dla którego byłoby to pierwsze starcie w dywizji 135 funtów.

Z kolei stacja ESPN podała informację o walce Petra Yana (13-1, 5-0 w UFC, #4 w rankingu UFC wagi koguciej) z Urijahem Faberem (35-10, 11-6 w UFC, #14 w rankingu UFC wagi koguciej), do którego również miałoby dojść podczas UFC 245.

Aldo w 2017r. stracił mistrzowski tytuł przegrywając bój z Maxem Hollowayem a następnie musiał uznać wyższość Hawajczyka także w rewanżu. Po ponad półrocznej przerwie Brazylijczyk wrócił pokonując Jeremy’ego Stephensa oraz Renato Moicano. W ostatniej walce Jose uległ Alexandrowi Volkanovskiemu.

Moraes powróci do rywalizacji przegranej z Henrym Cejudo rywalizacji o pas wagi koguciej, złoty medalista olimpijski pokonał Marlona przez TKO w III rundzie. Wcześniej Brazylijczyk zanotował świetną passę czterech kolejnych zwycięstw pokonując m.in. Raphaela Assuncao i Jimmiego Riverę.
Yan zadebiutował w UFC w 2018r. Od tamtej pory Rosjanin walczył 5 razy wygrywając wszystkie starcia, Petr pokonał m.in. Johna Dodsona i Jimmiego Riverę.

Faber od początku 2017r. walczył tylko jeden raz, wracając po ponad 2,5 letniej przerwie Amerykanin błyskawicznie odprawił Ricky’ego Simona na UFC Fight Night 155.

Gala UFC 245 odbędzie się 14 grudnia w Las Vegas, podczas niej ma dojść trzhc walk o mistrzowskie pasy w kategoriach: półśredniej, piórkowej i koguciej kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.