Marloes Coenen vs Fiona Muxlow na sylwestrowym DREAM 18

Gwiazda kobiecego mma i była mistrzyni Strikeforce Marloes Coenen została dodana do rozpiski sylwestrowej gali DREAM 18. Jej przeciwniczką będzie Fiona Muxlow (6-1).

„Jestem bardzo podekscytowana możliwością uczestnictwa w gali roku w Japonii. Świetnie, że na gali DREAM odbędzie się pojedynek kobiet. Po drugiej stronie świata też nadchodzi długo oczekiwana kobieca walka. Fajnie, że na panie wreszcie zwracana jest należna uwaga. (…) Chcę się teraz sprawdzić w walkach na dalekim wschodzie, w kolebce sportów walki. Nadal jestem jedną z czołowych światowych zawodniczek mma. Mam zamiar zdominować kobiece mma.”

Coenen walczyła z sukcesami w Invicta FC, ostatnio pokonując Romy Ruyssen. W poprzednich walkach zdobyła pas mistrzowski Strikeforce, obroniła go, a potem przegrała w walce z Mieshą Tate. Aktualna posiadaczka pasa Ronda Rousey pierwszą obronę pasa UFC stoczy z Liz Carmouche, która była również pierwszą przeciwniczką dla świeżo upieczonej mistrzyni Strikeforce. Coenen poddała wtedy Carmouche trójkątem w czwartej rundzie ich walki.

Sylwestrowa gala będzie dla Coenen 15-tą walką w Japonii – tam właśnie Holenderka spędziła pierwszą połowę swojej kariery. Z kolei jej przeciwniczka, Muxlow, w zasadzie nie walczyła poza Australią.

Na DREAM 18 zobaczymy oprócz pojedynku pań następujące walki:

Shinya Aoki (31-6) vs. Antonio McKee (28-4-2)
Melvin Manhoef (26-9-1, 1 NC) vs Denis Kang (35-15-2, 2 NC)
Bibiano Fernandes (12-3) vs. Yoshiro Maeda (30-11-2)
Tatsuya „Crusher” Kawajiri (31-7-2) vs. Michihiro Omigawa (13-12-1)
Hayato „Mach” Sakurai (38-12-2) vs. Phil Baroni (15-15)
Hiroyuki Takaya (17-9-1) vs. Georgi Karakhanyan (19-3-1)
Satoru Kitaoka (30-11-9) vs. Will „Ill Will” Brooks (7-0)

4 thoughts on “Marloes Coenen vs Fiona Muxlow na sylwestrowym DREAM 18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *