Mark Hunt złożył pozew przeciwko UFC i Brockowi Lesnarowi

Mark Hunt Facebook

Zawodnik wagi ciężkiej UFC Mark Hunt złożył przeciwko organizacji, jej szefowi Dana White’owi oraz Brockowi Lesnarowi pozew.

Pozew cywilny Hunt złożył we wtorek w sądzie rejonowym w Nevadzie twierdząc, że „oskarżeni świadomie omijali uczciwą konkurencję dla uzyskania własnych korzyści.”

Hunt oczekuje rekompensaty finansowej za wydarzenia, które miały miejsce w lipcu zeszłego roku podczas gali UFC 200. Hunt chce dochodzić odszkodowania w związku ze swoim zdrowiem oraz własną marką.

„Chcę, aby UFC zrozumiało, że nie jest OK robić to, co robią. Oni pozwalają ludziom na to (doping). Mieli okazję odebrać wszystkie pieniądze od tego gościa, ponieważ jest oszustem i nie zrobili tego.

Jaki przekaz dają takimi działaniami chłopakom i dziewczynom, którzy będą chcieli być pewnego dnia zawodnikami? Ten przekaz brzmi tak: „Musisz po prostu oszukiwać tak jak w tym przypadku i będzie OK.” W społeczeństwie jest tak, że jeśli dokonasz przestępstwa, płacisz za nie. Dlaczego inaczej jest w MMA? To trudny biznes, więc jest jeszcze gorzej. Oni muszą być pociągnięci do odpowiedzialności za to.”

Brock Lesnar mimo zwycięstwa przez decyzję na UFC 200 oblał testy antydopingowe przeprowadzone przez USADA, a wynik walki został zmieniony na no contest. Po tym wszystkim Lesnar został zawieszony na rok przed dwie komisje NSAC i USADA i ukarany grzywną w wysokości 10 procent 2.5 milionowej wypłaty za walkę. Decyzja ta nie podoba się Markowi Huntowi, który twierdzi, że jest to zbyt mała kara.

W tej sprawie wypowiedziała się również pani adwokat Christina Denning, która prowadzi sprawę Marka Hunta.

„Kiedy dowiedzieliśmy się, że grzywna Lesnara wyniosła tylko 10 procent z jego wypłaty, udaliśmy się z powrotem do UFC i zaoferowaliśmy akceptację mniejszej wartości grzywny od $250,000. Chcieliśmy również, aby zaakceptowali klauzulę kontynuacji. Mark powiedział, że kara nie jest wystarczająco dotkliwa. Co jest interesujące, to kary są wystarczająco surowe na papierze, ale nie są egzekwowane przez UFC.”

Pozew Hunta obejmuje również kwestię udzielenia przez UFC zwolnienia Brocka Lesnara z testów USADA przed powrotem do UFC. Przepisy USADA mówią, że zawodnicy wracający do UFC muszą być poddani testom w okresie kilku miesięcy zanim będą mogli ponownie rywalizować w UFC.

„Nie chciałem znaleźć się w tym położeniu. To stawia mnie w dziwnym miejscu, ponieważ nadal obowiązuje mnie kontrakt z UFC. Fani mówią, „Mark, wiedziałeś, że on będzie na dopingu.” Nie wiedziałem. Patrzysz na niego i myślisz, „Tak, on jest na biegu,” ale nie ocenia się książki po okładce i to wszystko.

To była ostatnia kropla. Przegrałem tamtą walkę, to ją zrujnowało w oczach moich fanów. To nie było dobre. Poprosiłem o zwolnienie z kontraktu, ale nie otrzymałem go. Muszę pracować jak wszyscy inni.”

Mimo wytoczenia procesu organizacji, Mark Hunt wciąż ma zakontraktowaną walkę z Alistairem Overeemem na gali UFC 209, która jest zaplanowana na 4 marca.

5 thoughts on “Mark Hunt złożył pozew przeciwko UFC i Brockowi Lesnarowi

  1. W życiu trzeba wiedzieć kiedy należy o coś walczyć nawet gdy racja jest po naszej stronie, a kiedy nie. Mark w tym wypadku zachowuje się jak skończony kretyn. Jeszcze w 2005 roku UFC było na granicy upadku. Takie postacie jak Lesnar przyciągnęły dużą uwagę mediów, a przez to inni zawodnicy jak Hunt mogą sobie naprawdę dobrze zarobić. To tak na marginesie. A obecnie Mark nic, a nic tym nie wskóra. Rozdmuchuje tylko niepotrzebnie całą sprawę, robi szum wokół dopingu, tematu który nie rzuca dobrego światła na UFC. No i Hunt sam stwierdził, że przez tą sprawę stracił dużo kasy bo umknęło mu kilka walk. Gość ma 42 lata, schyłek kariery, zamiast zarabiać póki może – setki tyś dolców za walkę to woli walczyć z wiatrakami. Życie często jest niesprawiedliwe i trzeba wiedzieć kiedy siedzieć cicho.

  2. No tutaj zgadzam sie z bilem w 100%
    Takie info dla Marka, ze Lesnar to nie ksiazka tylko Uklad Okresowy Pierwiastkow. Wszyscy o tym wiedza i kazdy sie tego spodziewal tylko nie on 😉 A w sondzie to nie bedzie jakis niespodzianek, UFC wysle sztab prawnikow i zloza Huntowi propozycje nie do odrzucenia 😉 No nie stety w tych czasach racja jest po stronie tego co ma wlasze i kase. Zadko jest inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.