Mark Hunt vs Cheick Kongo na UFC 144

(fot. ufc.com)

Otrzymujemy co raz więcej informacji na temat gali UFC 144, która odbędzie się w lutym w Japonii. Jeden z zawodników, który pojawi się na karcie walk jest dobrze znany japońskiej publiczności. Weteran Pride i K-1 Mark Hunt zmierzyć się ma z Cheick’iem Kongo.

To będzie dla Samoańczyka swego rodzaju powrót do domu. Mark Hunt właśnie w Japonii osiągał największe sukcesy, najpierw jako zawodnik K-1, gdzie zdobył w 2001 roku World Grand Prix, a następnie w Pride, gdzie wygrał z Wanderleiem Silvą i Mirko Cro Cop Filipovicem. Był bardzo popularny wśród japońskich fanów i miejmy nadzieję, że teraz będzie podobnie.

Mark Hunt przeżywa obecnie renesans w swojej karierze. Po sześciu porażkach z rzędu w pierwszej rundzie, Mark Hunt odbił swoje niepowodzenia wygrywając przez KO z Chrisem Thiele na UFC 127. Drugim wygranym pojedynkiem było zwycięstwo z Benem Rothwell’em. Tym razem jednak przyjdzie mu zmierzyć się z weteranem UFC.

Cheick Kongo również ma bardzo dobry okres w swojej karierze. Jest niepokonany od czterech walk i zaliczył wielkie wygrane pokonując Pata Barry’ego oraz Matta Mitrione. To będzie pierwsza walka Kongo w Japonii.

Mark Hunt (7-7)

Wygrana – Ben Rothwell, decyzja, UFC 135

Wygrana – Chris Tuchscherer, KO Rd. 2, UFC 127

Przegrana – Sean McCorkle, poddanie Rd. 1, UFC 119

Cheick Kongo (17-6-2)

Wygrana – Matt Mitrione, decyzja, UFC 137

Wygrana – Pat Barry, KO Rd. 1, UFC Live on Versus 4

Remis – Travis Browne, jednogłośny remis, UFC 120

 

Karta walk UFC 144:

Frankie Edgar vs. Ben Henderson (walka o pas wagi lekkiej UFC)

Anthony Pettis vs. Joe Lauzon

Yushin Okami vs. Tim Boetsch

Yoshihiro Akiyama vs. Jake Shields

Mark Hunt vs. Cheick Kongo

Hatsu Hioki vs. Bart Palaszewski

11 thoughts on “Mark Hunt vs Cheick Kongo na UFC 144

  1. W stójce na zasadach k-1 .W tym przypadku dostanie baty,kongo bedzie go obalal i trzymal na dystans w stojce i tyle z tej walki bedzie,nudna niesamowicie wedlug mnie potyczka sie zapowiada.Ale Hunt dobrany pod widownie zapewne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *