Mark Hunt chce Alistaira Overeema

Nowozelandczyk wyraził chęć zrewanżowania się Holendrowi za ich walkę z 2008 roku.

„Rewanże są zawsze dobre. Nigdy nie przegrałem żadnego rewanżu. Zawsze lubię mścić się za swoje porażki. Widziałem Alistaira w Japonii i rozmawialiśmy, jest fajnym gościem jako zawodnik, ale on chce być lepszy ode mnie a ja chce być lepszy od niego. Jest to zestawienie które chciałbym, wynik nie będzie taki sam. Nie będzie tak samo jak ostatnim razem. On wygrał ostatnio, więc…”

Pierwsza walka Alistaira Overeema (37-13 1 NC, 2-2 w UFC, #7 w rankingu UFC) z Markiem Huntem (9-8-1, 4-2-1 w UFC,#9 w rankingu UFC) miała miejsce na gali Dream 5, wtedy przez poddanie w pierwszej rundzie zwyciężył Holender.

Teraz obaj znowu mogą stanąć naprzeciw siebie, tym razem w klatce UFC. Pomysł na tę walkę zrodził się po tym jak Overeem odrzucił dwie propozycje walki z Juniorem dos Santosem jednak dopiero teraz któraś ze stron zdeklarowała chęć udziału w takim pojedynku.

Alistair Overeem udanie zadebiutował w UFC niszcząc w 1 rundzie Brocka Lesnara, później przegrał dwie walki przez KO i wizja walki o pas bardzo się od niego oddaliła. Ostatnia jego walka to spokojne wypunktowanie Franka Mira na UFC 169.

Odmienny debiut w największej organizacji MMA świata miał Mark Hunt, został poddany przez Seana McCorkle’a. Po serii 4 zwycięstw przyszła porażka przez KO z Juniorem dos Santosem. Ostatnia walka Nowozelandczyka z Antonio Silvą zakończyła się remisem po 25 minutach walki.

12 thoughts on “Mark Hunt chce Alistaira Overeema

  1. @kucek czekałem aż ktoś wyciągnie ten argument

    @kolbe zauważ jaki progres w dziedzinie zapasów i parteru zrobił Hunt, IMO Overeem nie byłby w stanie go poddać.
    Do tego kondycyjnie Hunt jest o wiele mocniejszy, no i pod względem szczęki też góruje nad Holendrem. Co prawda nie tak dawno JDS odciął mu prąd, ale prawdę mówiąc nikt by takiego uderzenia nie wytrzymał.

  2. @Rabittt dlatego stwierdziłem, że Overeem nie da rady znokautować Hunta. Natomiast Hunt jest podatny na poddania, może i zrobił postęp ale Overeem potrafi dobrze klinczować i jest w stanie założyć mu gilotynę. Na pewno Mark będzie trzymać się z dala od klinczu i parteru ale wiesz jak jest. Ja bym postawił na doświadczenie i ostatnie lekcje pokory dla Aliego.

  3. WAR HUNTO!!! Hunto przez KO w 2 rundzie. Bigfoot i Brown udowodnili że reem nie ma mocnej szczęki (a hunto ma cios który je łamie), hunto w parterze powinien się wybronić ew. reem może wypunktowac hunto bo lepiej rusza się po ringu ale wierze że supersamoan znajdzie właściwy moment złoży zapakuje i odeśle do holandii na długi turnus sanatoryjny reem-a 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *