Marcus Almeida gotowy na debiut w MMA

bjee.com
bjee.com

Buchecha chce spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki.

Marcus Almeida to wielokrotny medalista mistrzostw świata w brazylijskim jiu-jitsu, znany ze swoich grapplerskich umiejętności 25-letni Brazylijczyk ma zamiar walczyć w formule MMA.

Zawsze chciałem to zrobić, zawsze byłem tego ciekawy ale nigdy tego nie zrobiłem. Zawsze chciałem osiągnąć moje cele w jiu-jitsu, w którym zdobyłem 10 tytułów mistrza świata, 6 z nich jako czarny pas. Czas płynie a po kontuzji kolana myślałem o wielu rzeczach, nie chcę tego dalej odkładać. Tak szybko jak będę czuł się lepiej, zacznę trenować boks, dużo o tym myślałem.

Kontuzja uświadomiła mi, że ja na próżno chcę zdobyć dużo rzeczy w jiu-jitsu odkładając MMA. Byłem zdrowy i doznałem kontuzji, odkładałem MMA, ponieważ bałem się kontuzji. To może się zdarzyć w każdej chwili.

Brazylijczyk ujawnił też, że miał już propozycje od dużych organizacji m.in. od World Series of Fighting.

Raz dostałem kuszącą propozycję, Ali Abdel-Aziz powiedział mi, że byłoby fajnie gdybym zadebiutował na jakiejś dużej gali. Nie było negocjacji ale to coś dało mi do myślenia. Javier Mendez zawsze chce żebym zawalczył ale ja mówiłem mu, żeby wziął to na spokojnie. Zbierałem doświadczenie w klatce w AKA, zostałem pokonany. Nie przeszkadzały mi uderzenia, trening nie był tak ciężki ale ból głowy przeszkadzał mi gdy dostawałem dużo. Powiedzieli mi żebym się do tego przyzwyczaił.

W ostatnich latach Buchecha startował w kategorii +100kg tak, więc w MMA najprawdopodobniej będzie walczył w dywizji ciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *