Marcin Tybura zawodnikiem rezerwowym pojedynku Volkov vs. Aspinall na UFC Fight Night 204

UFC

Marcin Tybura będzie pełnił rolę rezerwowego w walce wieczoru gali UFC w Londynie pomiędzy Alexandrem Volkovem i Tomem Aspinallem.

Po inwazji Rosji na Ukrainę, prezydent UFC Dana White, powiedział, że walka wieczoru gali w Londynie stoi pod znakiem zapytania, ponieważ nie był pewien, czy Volkov będzie mógł wjechać do kraju. Mimo, że Volkov jest już w Anglii, kolejnym problemem jest to, czy będzie mógł walczyć. Niektórzy rosyjscy sportowcy zostali wykluczeni z udziału w dużych zawodach sportowych przez inne kraje.

Według doniesień, jednym z krajów, który zakazał Rosjanom startów w zawodach, jest Anglia. W związku z tym nie ma pewności, czy Volkov będzie mógł walczyć, a Aspinall podczas dnia medialnego potwierdził, że do głównego pojedynku będzie zestawiony rezerwowy zawodnik.

„Miałem wątpliwości, że ta walka się nie odbędzie, szczególnie w zeszłym tygodniu, ale to naprawdę nie zależało ode mnie. Kiedy BBBoC (British Boxing Board of Control) zabroniło wszystkim Rosjanom walczyć w Wielkiej Brytanii, pomyślałem sobie: „o kurde, no to zaczyna się”, ale na szczęście, jak na razie jest dobrze. Trudno było nie wiedzieć o Volkovie” – powiedział Aspinall. „Można stracić głowę albo skupić się na sobie, były dni, kiedy prawie ją straciłem. Moja reakcja nie zmienia tego, czy będzie mógł przyjechać, czy nie. Jest jeszcze rezerwowy, który jest tutaj (Tybura) na wypadek, gdyby coś się zmieniło w ostatniej chwili.”

W związku z tym, że wciąż nie ma pewności co do głównego pojedynku, jak powiedział Aspinall, ujawniono, że Marcin Tybura będzie pełnił rolę rezerwowego dla walki wieczoru. Polak potwierdził tę informację w wiadomości e-mail dla BJPENN.com, krótko po tym, jak zamieścił na Instagramie zdjęcie z Londynu.

„Udało się dotrzeć do Londynu” – napisał Tybura w mediach społecznościowych.

To ma sens, aby Tybura był zawodnikiem rezerwowym, ponieważ jest sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w rankingu wagi ciężkiej i jest Europejczykiem, więc nie musi przemieszczać się na dużą odległość, aby się tam dostać. Ciekawe jest jednak to, że jest on zawodnikiem rezerwowym, podczas gdy 9 kwietnia na UFC 273 ma zmierzyć się z Jairzinho Rozenstruikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.