Marcin Tybura vs. Derrick Lewis planowane podczas UFC Fight Night 126 w Austin

Poznaliśmy rywala, z którym prawdopodobnie zmierzy się Marcin Tybura.

Organizacja UFC planuje zestawić pojedynek pomiędzy Marcinem Tyburą (16-3) oraz Derrickiem Lewisem (18-5, 1NC). Walka miałaby odbyć się 18 lutego, podczas gali UFC Fight Night 126 w Austin.

Obaj zawodnicy już raz byli ze sobą zestawieni, i mieli się zmierzyć podczas gali UFC FIght Night 97 w Manili. Do walki ostatecznie nie doszło, ponieważ gala została odwołana.

Marcin Tybura powraca do Oktagonu po porażce na pełnym dystansie z Fabricio Werdumem. Dla Polaka, była to pierwsza walka wieczoru w organizacji UFC. Przed walką z Brazylijczykiem, był w passie 3 zwycięstw z rzędu, w której pokonał m.in. byłego mistrza kategorii ciężkiej UFC, Andreia Arlovskiego. Marcin aktualnie zajmuje 8 miejsce w rankingu kategorii ciężkiej.

Derrick Lewis podobnie jak Polak, nie zdołał wygrać w ostatnim pojedynku. Lepszym zawodnikiem okazał się Mark Hunt, który znokautował go w 4 rundzie pojedynku. Jego aktualny bilans w organizacji UFC, to 9 zwycięstw oraz 3 porażki. Aktualnie znajduje się na 6 miejscu w rankingu kategorii ciężkiej

2 thoughts on “Marcin Tybura vs. Derrick Lewis planowane podczas UFC Fight Night 126 w Austin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *