Marcin Stopka kontra Luke Bampton podczas gali Celtic Gladiator 11 w Krakowie

celtic-gladiator-krakow-stopka-vs-bampton

Na karcie walk gali Celtic Gladiator 11 w Krakowie, która odbędzie się już 26 listopada, zagości kolejny międzynarodowy pojedynek w formule K-1. Stoczą go Marcin Stopka z Fight House Nowy Sącz i Australijczyk Luke Bampton reprezentujący klub Rikers Gym z Adelaidy. Niezwykle twardo zapowiadająca się walka odbędzie się w kategorii półśredniej do 67 kg.

Australijczyk nie pierwszy raz gości w Polsce I dał się tu poznać jako twardy wojownik z antypodów. Ma 25 lat I za sobą pięć zwycięskich zawodowych pojedynków w tym także nad polskimi zawodnikami. Bampton przyleciał specjalnie na tę walkę już dwa tygodnie wcześniej I kolejny raz czekając na nią trenuje w gościnnych progach klubu TS Wisła, gdzie zajęcia prowadzi Tomasz Sarara. To na pewno będzie dla niego wielkie wsparcie, podobnie jak doping kibiców Wisły, którzy traktują go jak swojego.

Marcin Stopka to podopieczny trenera Rafała Dudka, jednego z najlepszych polskich zawodników formuły K-1 i pod jego okiem rozwija swoją karierę. Ma 24 lata i sporo sukcesów amatorskich, które chce przełożyć na zawodową karierę. Stopka mimo niewielkiego stażu zawodowego zdołał już zmierzyć się z najlepszym polskim zawodnikiem wagi półśredniej, Jarosławem Daschke. Stoczył z nim doskonały pojedynek, przez wielu uznany za najlepszy na gali na jakiej się odbył. To pokazało, iż Stopka mierzy wysoko I chce zaznaczyć swoją obecność w Polsce w tej kategorii. Ewentualna wygrana z Australijczykiem byłaby mocnym akcentem w karierze Marcina Stopki.

 Celtic Gladiator to irlandzka organizacja kierowana przez pochodzącego z Polski prezesa Alberta Jarzębaka. Gala w Krakowie będzie naszym debiutem na polskim rynku i zamierzamy powracać tu cyklicznie, tworząc jednocześnie wydarzenia w Anglii, Brazylii i w USA w 2017 roku. Albert Jarzębak zaznaczył, iż gala będzie okazją i szansą dla polskich fighterów, by wystąpić na tej renomowanej imprezie, a być może nawet związać się mocniej z Celtic Gladiator. W Krakowie zobaczymy widowisko na europejskim poziomie z kapitalną oprawą i muzyką. Nie zabraknie także gwiazd sportu jakie pojawią się na na gali w roli VIP-ów i gości honorowych. Początek imprezy o godzinie 19.00. Warto przyjść i zobaczyć zarówno gwiazdy jak i młode talenty sportów walki. Zapraszamy serdecznie!

Przyjdźcie i przeżyjmy to wspólnie!

Bilety dostępne w sieci www.kupbilet.pl. Już dzisiaj zapraszamy do zakupu w przedsprzedaży!

Zapraszamy również do śledzenia naszego fanpage na Facebooku – Celtic Gladiator.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *