Marcin Różalski zmierzy się z Joshem Barnettem w walce na gołe pięści na gali Genesis

Federacja KSW ogłosiła nazwisko rywala dla Marcina Różalskiego w walce na gołe pięści na pierwszej gali organizacji Genesis. Tym rywalem będzie weteran walk Josh Barnett.

43-letni Josh Barnett, to weteran walk w formule MMA z rekordem (35-8) oraz były mistrz wagi ciężkiej organizacji UFC, Strikeforce, PRIDE i Pancrase. Swoją ostatnią walkę w MMA stoczył we wrześniu 2016 roku na gali UFC Fight Night 93 na której zmierzył się z Andreiem Arlovskim i pokonał go przez poddanie duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie. Po tej walce w grudniu, Barnett uzyskał pozytywny wynik testy antydopingowego i został zawieszony. Po długiej walce z USADA, w marcu 2018 roku Amerykanin został oczyszczony z zarzutów i dopuszczony do rywalizacji po uznaniu, że powodem oblanych testów antydopingowych były zanieczyszczone suplementy. Barnett nie zdecydował się wrócić do rywalizacji w Oktagonie i w czerwcu tego samego roku poprosił o zwolnienie go z UFC twierdząc, że nie ufa Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA).

W kwietniu 2019 roku, Barnett podpisał kontrakt z Bellatorem, a jego debiut miał się odbyć w grudniu na gali Bellator 235 w walce z Ronnym Markes’em. Do walki nie doszło z powodu choroby Josha w dniu pojedynku. Walka została przeniesiona na marzec tego roku na galę Bellator 241, ale Barnett nie przeszedł badań medycznych – a nieoficjalnie ponownie wpadł na dopingu – i został zastąpiony przez Matta Mitrione.

Marcin Różalski (7-4) ostatnią walkę w KSW stoczył w maju 2017 roku na gali KSW 39 na której znokautował w pierwszej rundzie Fernando Rodriguesa Jr. zdobywając tytuł mistrza wagi ciężkiej. Wkrótce potem w lipcu, „Różal” zrzekł się tytułu, a w grudniu 2019 roku ogłosił zakończenie kariery. Po odejściu z KSW, Różalski związał się z organizacją DSF dla której stoczył pojedynek kickbokserski na gali DSF 14 na której pokonał Petera Grahama przez jednogłośną decyzję. 7 września 2020 roku, Federacja KSW ogłosiła powrót do akcji Marcina Różalskiego, ale nie w formule MMA na kolejnej z gal KSW lecz w rywalizacji na gołe pięści na gali nowej organizacji Genesis.

Pierwsza gala organizacji Genesis odbędzie się 23 października, a pojedynek Marcina Różalskiego z Joshem Barnettem będzie walką wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *