Marcin Prachnio vs Boubacar Balde na Fightor 1

Weteran UFC i Bellatora, Cheick Kongo postanowił sam zorganizować galę MMA. Francuz stworzył markę Fightor, która pierwsza galę zorganizuje 13. grudnia w belgijskim Cherloi. W jednej z walk zobaczymy dobrze zapowiadającego się polskiego Karatekę, Marcin Prachnio (5-1), który zmierzy się z Francuzem, Boubacarem Balde (9-8). Ponaadto wystąpi wiele gwiazd światowego formatu.

Trenujący w holenderskim Tatsujin Dojo Prachnio wszystkie wygrane walki kończył w pierwszej rundzie. Jedyną porażkę w karierze poniósł z rąk Chorwata, Ivicy Tadijanowa, przegrywając przez decyzję sędziów. Polak postanowił swoją karierę budować w Holandii, gdzie liczył na angaż w Glory, jednak z różnych powodów nie udało się i podjął się walk w MMA. Prachnio walczy głównie dla chorwackiej organizacji Final Fight Championship, która jako jedna z nielicznych organizuje walki na zasadach nieistniejącej już organizacji Pride. W swojej ostatniej walce Polak znokautował kolanami w parterze Stjepana Bekavaca.

Francuz to weteran europejskiego MMA, który walczył ze zmiennym szczęściem na całym kontynencie. W trzech ostatnich walkach przegrywał, jednak walczył na terenie rywali. Kolejno pokonywali go: śweietny Fin, Marcus Vanttinen, Norman Paraisy oraz Jake Bostwick. Po stronie swoich sukcesów może zapisać zwycięstwo nad uczestnikiem gal UFC, Lucio Linharesem, którego znokautował w zaledwie 25 sekund. Poniżej rozpiska gali i oficjalny plakat.

Walka wieczoru:
Open: Jeff Monson vs Dean Lister

Pozostałe walki:
Open: Peter Graham vs Konstantin Gluhov
Open: Egzom Selmani vs Lew Polley
93 kg: Jay Silva vs Christian M’Pumbu
93 kg: Marcin Prachnio vs Boubacar Balde
84 kg: Mike Wiatko vs Phillip Grieble
77 kg: Tommy Depret vs David Gomez
70 kg: Anthony McKee vs Hubert Geven

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *