Marcin Parcheta w elitarnym turnieju Top King World Series


fot. Marcin Bielecki

Szczeciński zawodnik Muay Thai, Marcin Parcheta ma przed sobą pracowitą jesień. Zawodnik Nak Muay Szczecin ma zaplanowaną walkę z byłym mistrzem Europy w boksie zawodowym, Rafałem Jackiewiczem na gali KSW w Szczecinie, a w listopadzie pojedzie do Paryża, by rywalizować w mocno obsadzonym turnieju Top King World Series. Trzeba przyznać, że turniej naszpikowany jest gwiazdami światowego formatu i będzie rozgrywany na specyficznych zasadach.

Owe zasady są mieszanką formuły K-1 i Muay Thai. Pojedynki będą rozgrywane na zasadach K-1, ale dodatkowo zawodnicy będą mieli możliwość zadawania uderzeń łokciami. Docelowo klincz ma nie być tolerowany, ale w praktyce najprawdopodobniej tego klinczu będzie dużo. Pierwsza faza turnieju będzie miała miejsce na dwóch galach, w Mińsku i w Paryżu.

Na białoruskiej gali będzie można zobaczyć najlepszego obecnie zawodnika Muay Thai i czołego uderzacza na świecie, Buakawa Banchameka, który w najbliższy weekend zawalczy o pas WBC z Abdoulem Toure. Oprócz Buakawa, który tym turniejem zadebiutuje w kategorii do 67-miu kg zobaczymy Andreia Kulebina i Victora Nagbe, czyli dwie wielkie postacie światowego Muay Thai.

Podczas paryskiej imprezy Parcheta może zmierzyć się z finalistą turnieju K-1 MAX, Enriko Kehlem z Niemiec. Ponadto w stolicy Francji wystąpi weteran europejskich ringów, Warren Stevelmans i Armen Petrosyan. Poniżej uczestnicy obydwu gal.

Mińsk, 13.09.2014
Buakaw Banchamek
Victor Nagbe
Andrei Kulebin
Eisa Alamda
Dmytro Konstantinov
Zheng Chunyu
Salah Khalifa
Khayal Dzhaniev

Paryż, 1.11.2014
Enriko Kehl
Armen Petrosyan
Warren Stevelmans
Crice Boussoukou
Landon Simmons
Hicham Chaibi
Vladimir Konsky
Marcin Parcheta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.