Marcin Bandel przegrał z Allanem Zunigą przez decyzję sędziów

Abu Dhabi Warriors

Bomba pokonany w pierwszej rundzie turnieju Abu Dhabi Warriors.

Wczoraj w godzinach nocnych czasu polskiego Marcin Bandel (16-5, 0-2 w UFC) rywalizował z Allanem Zunigą (11-0) podczas gali Abu Dhabi Warriors. Niestety, pojedynek z Kostarykańczykiem 27-latek przegrał przez decyzję sędziów.

Polak dobrze rozpoczął pojedynek w pierwszej rundzie obalając rywala, następnie kontrolując go w parterze i mając okazje do zakończenia walki. Również początek drugiej odsłony nie zwiastował przegranej Marcina, Bandel zdobył kolejne sprowadzenie a następnie zajmował dosiad i plecy rywala. Później Zuniga zdołał wrócić do stójki gdzie zaczął przeważać nad zmęczonym już Bombą. Ostatnie pięć minut również przebiegło pod znakiem przewagi Allana, która bronił się przed próbami obaleń a w stójce punktował przeciwnika uderzeniami. Po 15 minutach walki każdy z sędziów wypunktował wygraną zawodnika z Kostaryki.