Marc Ratner o sędziowaniu w MMA

(mmamania.com)

„Najtrudniejszy do sędziowania jest parter. Sędziowie muszą się bardzo koncentrować i wiedzieć, na co patrzą. W niektórych rejonach nie ma zbyt wielu zawodów i sędziowie nie mają jak nabierać doświadczenia. Dlatego tak potrzeba warsztatów i seminariów. Ja codziennie współpracuję z Komisjami i oglądam video z walk mma, które są kontrowersyjne. Dopóki mamy ludzi, którzy sędziują subiektywnie, zawsze będą się zdarzać kontrowersyjne decyzje. Ale to dotyczy wszystkich sportów: gimnastyki, pływania i wszystkich sportów, które wymagają sędziowania.”

Marc Ratner, wiceprezes UFC d/s Przepisów, zabiera głos w sprawie, która nieraz przyprawia fanów o gryzienie ścian: sędziowania. Sport się rozwija, a poziom zawodników rośnie, zatem sprawą kluczową jest odzwierciedlanie na kartach sędziowskich tego, co dzieje się w klatce. Ratner chce poprzez warsztaty i seminaria podnosić kompetencje sędziów. Ale czy to wystarczy?

7 thoughts on “Marc Ratner o sędziowaniu w MMA

  1. moim zdaniem w UFC powinni coś zrobić z sytuacją gdzie zawodnik dostaje rozcięcia i broczy krwią na wszystkie strony przez minutę. podobało mi się w PRIDE, że przerywany walkę na tamowanie krwawienia, ale Amerykanie widać lubią oglądać zawodników pozalewanych krwią ponad wszelkie granice dobrego smaku.

  2. W walce Shields vs The Hitman. To Pan ze Strikeforce wygrał chyba dzięki ingerencji Danki, bo w inną opcję nie wierze. Za sportem stoi ogromna kasa i wtedy dzieją się dziwne rzeczy. Może coś takie seminaria zmienią czy też nie czas pokaze.

  3. Mykolla: W walce Shields vs The Hitman. To Pan ze Strikeforce wygrał chyba dzięki ingerencji Danki, bo w inną opcję nie wierze. Za sportem stoi ogromna kasa i wtedy dzieją się dziwne rzeczy. Może coś takie seminaria zmienią czy też nie czas pokaze.

    Dokladnie tak! Shields zdecydowanie przegral z Kampmanem na punkty, ale Martin tej walki nie mogl wygrac bo Shields to nowy pupilek Dany White’a! 🙁

  4. Jak mają problem to niech zrobią tak jak w ZST. Brak sędziów punktowych, tylko ringowy. Walka może zakończyć się tylko przed czasem, jak dojdzie do końca 3 rundy ogłaszamy remis. Mamy więc z głowy Cecila Peoplesa 😛

    jeśli takie zasady obowiązywały w UFC, to Maynard oraz Fitch mieliby pewnie w rekordzie więcej remisów niż wygranych… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *