Mamed Khalidov vs. Tomasz Narkun walką wieczoru gali KSW 42 w Łodzi!

Poznaliśmy walkę wieczoru gali KSW 42, która odbędzie się 3 marca w Łodzi.

W najważniejszym pojedynku gali KSW 42 wystąpi Mamed Khalidov (34-4-2) oraz Tomasz Narkun (14-2). Obaj zawodnicy są mistrzami swoich kategorii wagowych w organizacji KSW. Khalidov jest mistrzem kategorii średniej, a Narkun półciężkiej. Pojedynek odbędzie się w umownym limicie wagowym.

Mamed Khalidov od lat jest uważany za jednego z najlepszych zawodników wagi średniej na świecie. Niepokonany od 2010 roku zawodnik klubu Berkut Arrachionu Olsztyn, ma na koncie serię dwunastu zwycięstw z czego tylko cztery razy w przeciągu ostatnich siedmiu lat walczył dłużej niż jedną rundę. 36-letni weteran KSW w latach 2009-2011 był mistrzem największej organizacji MMA w Europie w wadze półciężkiej, a w grudniu 2015 roku zdobył pas w kategorii niżej, odbierając go w 31 sekund Michałowi Materli. W ostatnim pojedynku, który odbył się w umownym limicie wagowym, pokonał przez jednogłośną decyzję Borysa Mańkowskiego.

Tomasz Narkun to mistrz kategorii półciężkiej w organizacji KSW, który nie przegrał pojedynku od 2014 roku. Aktualnie znajduje się w passie pięciu zwycięstw z rzędu (wszystkie w 1 rundzie przed czasem). W ostatniej obronie pasa zmierzył się z Marcinem Wójcikiem, którego pokonał przez duszenie na sekundę przed końcem 1 rundy. Przed występami w KSW walczył m.in. dla organizacji M1 Global, w której był pretendentem do mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej, przegrywając ostatecznie z Vyacheslavem Vasilevskym. Pojedynek z Khalidovem będzie dla niego największym wyzwaniem w karierze.

2 thoughts on “Mamed Khalidov vs. Tomasz Narkun walką wieczoru gali KSW 42 w Łodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.