Malwina Golczak brązową medalistką !

(fot. M. Golczak)

Dwa dni temu w Turynie odbył się Akademickie Mistrzostwa Świata w zapasach. Nasza zawodniczka Malwina Golczak wywalczyła brązowy medal w tych zawodach. Wysoka pozycja cieszy tym bardziej, że był to pierwszy tak poważny występ Malwiny. Polka walczyła w kategorii wagowej 67 kg i miała do pokonania 9 zawodniczek. Pierwszą przeciwniczką Malwiny była pochodząca z Kanady – Elisabeth Williams.

Zawodniczka z Polski wygrała pierwszą rundę w ostatnich sekundach przez akcje techniczną w parterze, która była za 2 punkty. W drugiej rundzie było już trochę gorzej z tego względu, że Kanadyjka wykorzystała brak koncentracji oraz mniejsze doświadczenie naszej zawodniczki kładąc ją na plecy. Całą sprawę uratował fakt, że E. Williams doszła do finału co umożliwiło Malwinie walkę o trzecią pozycję. Następną rywalką Malwiny była Rosjanka – Oksana Nagornykh. Po pierwszej rundzie kończącej się wynikiem 0:0 Polka wylosowała zapięcie klamry. Nasza zawodniczka nie zmarnowała okazji wynosząc rywalkę za matę i kończąc walkę w drugiej rundzie przez położenie jej na plecy.

„Na zawodach reprezentowałam nie tylko klub Cement-Gryf Chełm ale także Olsztyńską Szkołę Wyższą. Mam nadzieje że władze uczelni będą zadowolone z mojego sukcesu.  Chciałabym też dodać, że pierwsze kroki na macie stawiałam 5lat temu w klubie Budowlani Olsztyn pod okiem trenera Andrzeja Olszewskiego, Justyna Rydzyńskiego, a także nie tylko trenera ale i przyjaciela, który zawsze we mnie wierzył Piotra Dąbrowskiego. Przede mną jeszcze konsultacje na Ukrainie i Super Puchar.”

3 thoughts on “Malwina Golczak brązową medalistką !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *