Mackenzie Dern wyjaśnia wycofanie się z mistrzostw Abu Dhabi World Pro Jiu Jitsu

Mackenzie Dern Instagram

W piątek podano informację o tym, że z powodu nie zrobienia wagi Mackenzie Dern została usunięta z turnieju Abu Dhabi World Pro Jiu Jitsu, co według Dern nie jest prawdą.

Mackenzie Dern miała zawalczyć w pierwszej rundzie turnieju z brązowym pasem, reprezentantką Belgii Amal Amjahid. Dzień po ogłoszeniu informacji mówiącej o tym, że Dern nie zrobiła wagi, mistrzyni BJJ postanowiła napisać na swoim Instagramie oświadczenie w którym zaprzecza informacjom o nie zrobieniu wagi i wyjaśnia całą sprawę. Okazuje się bowiem, że Mackenzie sama zrezygnowała z udziału w mistrzostwach.

— Chcę tylko wyjaśnić kilka plotek dotyczących mojej nieobecności na World Pro w ten weekend. Niestety, w czwartek podjęłam decyzję o wycofaniu się z tego turnieju, ponieważ czułam, że nie będzie to droga jaką chciałabym iść i mogłabym źle w nim wypaść. To była trudna decyzją, ale dobra decyzja dla mojej kariery, fanów i tego turnieju. Dziękuję wam wszystkim za wsparcie i zrozumienie! Chciałabym również życzyć powodzenia wszystkim finalistom, a  szczególnie mojemu tacie, który tam walczy!

Co prawda Dern twierdzi, że w tym przypadku kwestia wagi nie grała roli, to Mackenzie miała już wcześniej problemy z robieniem wagi przed swoimi pojedynkami w MMA. W swojej drugiej walce zamiast limitu 115 funtów wniosła na wagę 118.8 funtów, a w trzeciej i zarazem ostatniej walce przekroczyła limit jeszcze bardziej dochodząc do 120 funtów.

Mistrzostwa w Abu Dhabi mogły być dla Dern okazją do odrobienia straty po zaskakującej porażce przez poddanie z Bią Mesquitą na BJJ Rio Falls w marcu. Najwyraźniej Mackenzie Dern (3-0 MMA) chce skupić się teraz wyłącznie na formule MMA i przyszłych pojedynkach, ponieważ bardzo prawdopodobne, że wkrótce zobaczymy ją w organizacji UFC.

Hey guys I just want to clear some rumors about my absence from the World Pro this weekend. Unfortunately, Thursday I made the decision to remove my name from the event because I wasn’t feeling the way I was hoping and risk having a bad performance. It was a hard decision but the right decision for my career, for my fans and for the event. Thank you everyone for the support and understanding! Also, I would like to wish good luck to al the finalist and especially my dad who is fighting! _______________________________________________________Oi pessoal, gostaria de esclarecer alguns rumores sobre a minha saída do World Pro. Infelizmente, na quinta feira tomei uma decisão de não lutar o evento, porque não estava me sentindo bem da maneira que eu esperava e correr o risco de não ter uma boa atuação. Foi uma decisão difícil, mas certa para minha carreira, para os fãs e para o evento. Obrigado pelo apoio e compreensão de todos! Gostaria de desejar boas lutas aos finalistas e em especial ao meu pai @megatondias Photo by @judeabadi

Post udostępniony przez Mackenzie Dern (@mackenziedern)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *