Mackenzie Dern szybko uporała się z Hanną Cifers na UFC on ESPN 9

Jeff Bottari/Zuffa LLC

W pojedynku kobiet w wadze słomkowej na gali UFC on ESPN 9, Mackenzie Dern (8-1 MMA, 3-1 UFC) odniosła swoje trzecie zwycięstwo w UFC kończąc przed czasem Hannę Cifers (10-5 MMA, 2-3 UFC).

Cifers agresywnie rozpoczęła pojedynek, choć większość jej ciosów trafiało tylko w powietrze. Obydwie zawodniczki chwyciły się siebie wzajemnie, ale to Cifery pokazała przewagę w sile spychając Dern pod siatkę i uderzając ją kolanem w głowę. Po dwóch kolanach na tułów, Cifers odepchnęła Dern, co było zaskakującą decyzją. Dern odpowiada mocnym podbródkowym. Chwilę później, atakuje kombinacją ciosów. Cifers odpowiada kopnięciem w nogę. Mackenzie wyprowadza serię ciosów, które mijają się z celem. Dern próbuje sprowadzić Cifers, ale Hannah obraca się lądując na górze. Cifers, będąc nad rywalką, zostawia nogę, którą Dern chwyta i próbuje założyć klucz na stopę. Dern przekręca się i łapie swoją przeciwniczkę w balachę na kolano. Cifers przez moment się waha, ale ostatecznie odklepuje. Walka zakończona.

Mackenzie Dern pokonała Hannę Cifers przez poddanie (dźwignia na kolano), runda 1, 2:36.

Mackenzie Dern poddała Hannę Cifers pierwszą w historii walk kobiet w UFC dźwignią prostą na kolano. Dern ma za sobą czwartą walkę w UFC i trzecią wygraną. Po pokonaniu Ashley Yoder przez niejednogłośną decyzję, w drugiej walce poddała w pierwszej rundzie Amandę Cooper. Następnie przyszła pierwsza i póki co jedyna porażka w karierze w walce z Amandą Ribas z którą przegrała przez jednogłośną decyzję. Teraz Dern dołożyła kolejne zwycięstwo.

Dla Hanny Cifers była to piąta walka w UFC i druga przegrana z rzędu w tym trzecia przegrana w tej organizacji. Po nieudanym debiucie zakończonym porażką przez TKO w drugiej rundzie w walce z Maycee Barber, Cifers odniosła dwa zwycięstwa nad Polyaną Viana przez niejednogłośną decyzję i Jodie Esquibel przez jednogłośną decyzję. Ostatnie dwie walki, to przegrane z Angelą Hill przez TKO w drugiej rundzie i Mackenzie Dern przez poddanie w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.