Mackenzie Dern o planach na 2017 rok zarówno w BJJ jak i MMA

Mackenzie Dern Instagram

Jedna z najlepszych zawodniczek BJJ na świecie Mackenzie Dern miała bardzo udany miniony rok, ale nie zamierza zwalniać tempa.

Mistrzyni świata zapowiada wielkie plany na ten rok rozpoczynając go startem w Mistrzostwach Europy BJJ, które odbędą się w dniach 21-21 stycznia w Lizbonie, udziałem w turnieju Fight to Win Pro 25 zaplanowanym na 4 lutego w Arizonie. Oprócz tego Dern chciałaby stoczyć w marcu kolejną walkę MMA.

Mackenzie Dern udzieliła wywiadu dla FloGrappling, w którym zdradziła, że wkrótce ogłoszona zostanie bardzo duża informacja.

„Wygrałam wiele tytułów, które chciałam w swojej dywizji, więc moim celem jest wygranie dywizji absoluto. Myślałam nawet o przejściu do wyższej kategorii jak Leandro Lo. Osiągnęłam wiele rzeczy w dywizji piórkowej, ale w MMA lepiej żebym utrzymała niższą wagę.

Moim celem w 2017 roku jest wygranie dywizji absoluto. Po tym będę miała super walkę z Pati Fontes z Checkmat na turnieju w Scottsdale w Arizonie. To turniej w którym wygrywa się tylko przez poddanie i będą walczył w walce wieczoru. Jestem tym bardzo podekscytowana.

Na 10 marca szykujemy się na walkę w MMA. To jest już pewne na 90 procent. Jestem podekscytowana swoim powrotem do klatki i tym, że będę mogła pokazać swoje Jiu Jitsu.”

Mackenzie Dern zadebiutowała w MMA w lipcu zeszłego roku na gali Legacy FC 58 wygrywając przez jednogłośną decyzję z Kenią Rosas. W drugiej walce w październiku na gali  Legacy FC 61, Dern poddała duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie Montanę Stewart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *