Mackenzie Dern chce walki o tymczasowy tytuł UFC z Zhang Weili w związku z kontuzją Carli Esparzy

Mackenzie Dern będzie gotowa do walki, jeśli UFC zdecyduje się na wprowadzenie tymczasowego tytułu w wadze słomkowej.

Przyszłość UFC w wadze 115 funtów jest obecnie nieco mglista po tym, jak panująca mistrzyni Carla Esparza powiedziała w tym tygodniu, że jest kontuzjowana i nie jest w stanie stanąć do obrony tytułu z Zhang Weili na gali UFC 281 planowanej na 22 października w Abu Zabi.

Mimo, że Esparza (19-6 MMA, 10-4 UFC), która odzyskała pas w kwietniu na UFC 274, powiedziała, że spodziewa się, że będzie zdrowa do listopada lub grudnia, UFC ma tendencję okazywania niecierpliwości w kwestii organizowania niektórych walk o tytuł i nie byłoby niczym niezwykłym, gdyby w grę wchodził pas tymczasowy.

Jeśli tak by się stało, Dern (12-2 MMA, 7-2 UFC) powiedziała, że chętnie skorzysta z okazji, czy to przeciwko Weili (22-3 MMA, 6-2 UFC), czy komukolwiek innemu.

„Jeśli zestawią walkę o tymczasowy tytuł, chciałabym tam być” – powiedziała Dern w rozmowie z MMA Junkie. „Walka z Zhang Weili lub którąkolwiek inną rywalką. Zdecydowanie jestem tym zainteresowana. Jestem gotowa. Rozmawiam z Mickiem (Maynardem). Wysłałam nawet wiadomość do Dany (White’a). Napisałam: „Hej Dana, jestem gotowa, ktokolwiek to będzie, jestem gotowa”. Padło wiele nazwisk: Yan Xiaonan, Rose (Namajunas), Zhang Weili była już w przeszłości wymieniana, więc nie jestem pewna, jak poważnie do tego podchodzą. Ale na pewno byłabym gotowa na każdą z tych dziewczyn”.

29-letnia Dern, która wygrała pięć ze swoich ostatnich sześciu walk ma za sobą wygraną przez niejednogłośną decyzję nad Tecią Torres na UFC 273 w kwietniu. Dern powiedziała, że trenuje konsekwentnie i byłaby gotowa wskoczyć do pełnego obozu treningowego w każdej chwili. Dotyczy to również przygotowania do pięciorundowej walki.

„Trenuję od mojej ostatniej walki, więc jestem gotowa. To może być sierpień, październik – mam nadzieję, że nie za długo. Chcę walczyć w najbliższym czasie i nadal odnosić zwycięstwa, trenować na wysokim poziomie. Myślę, że jeśli uda mi się zdobyć ten tymczasowy tytuł, jeśli nie dojdzie do walki, to będzie to dla mnie przyjemność. Byłoby super.”

Jeśli UFC zdecyduje się na walkę o tymczasowy tytuł, Dern sklasyfikowana na #4 miejscu w rankingu wagi słomkowej UFC, powiedziała, że widzi sklasyfikowaną na #2 miejscu w rankingu Weili jako oczywisty wybór na przeciwniczkę.

Weili, która jest byłą mistrzynią UFC, pokonała legendę tej dywizji, Joannę Jędrzejczyk, nokautując ją backfistem na UFC 275 w tym miesiącu w Singapurze. To było niesamowite skończenie, które uczyniło ją oczywistą faworytką do walki z Esparzą, ale jeśli mistrzyni będzie niedostępna, Dern podejmie wyzwanie zmierzenia się z chińską zawodniczką.

„Zhang Weili cały czas pokazuje, że potrafi robić szalone rzeczy i trzeba być na to przygotowanym. Mam nadzieję, że w końcu będę mogła się z nią zmierzyć. Myślę, że to byłaby wspaniała walka. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek walczyła z kimś o moim kalibrze jiu-jitsu, ale na pewno byłaby to świetna walka. Zobaczymy, co się wydarzy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *