Mackenzie Dern chce iść w ślady Conora McGregora i zdobyć dwa tytuły przed ukończeniem 27 lat

Mackenzie Dern Instagram

Specjalistka od BJJ Mackenzie Dern stawia przed sobą duże wyzwanie w MMA jakim jest zdobycie nie jednego lecz dwóch tytułów mistrzowskich podobnie jak Conor McGregor.

Mackenzie Dern (3-0) ma dopiero 23 lata i w Brazylijskim Jiu Jitsu zdobyła już wszystko dlatego w zeszłym roku postanowiła spróbować swoich sił w MMA. Jak dotąd Dern stoczyła trzy wygrane walki, ale jest już o niej głośno i po jej odważnych zapowiedziach będzie jeszcze głośniej.

W rozmowie z MMAFighting.com, utalentowana grapplerka powiedziała, że ma zamiar pójść w ślady mistrza wagi lekkiej i byłego mistrza wagi piórkowej UFC Conora McGregora i również zdobyć dwa mistrzowskie tytuły. Dern stawia sobie ten cel do osiągnięcia przed 27 urodzinami oraz warunek przejścia na emeryturę w wieku 30 lat.

— Postaram się pójść w ślady Conora McGregora. Najlepsi na świecie zawsze mają przed sobą cele do osiągnięcia.

— Jeśli zdobędę dwa tytuły mistrzowskie przed ukończeniem 27 lat, to odejdę wcześniej. Chcę zdobyć pas i go obronić, ale chcę wiedzieć kiedy będzie właściwy czas, by zakończyć rywalizację. Najlepsi na świecie zawsze stawiają sobie nowe cele, ale nigdy nie wiemy kiedy jest ten właściwy czas, by przestać. Zawsze chcemy więcej. Ja chcę wiedzieć, kiedy ten czas nadejdzie.

Chociaż jest jeszcze trochę za wcześnie, aby mówić o walkach w UFC i Dern będzie musiała jeszcze stoczyć przynajmniej ze dwie walki, to kolejne wygrane pojedynki na pewno pomogą jej się tam dostać. Problemem może jednak okazać się zdolność robienia wagi przez Dern, która już dwa razy miała problem z zejściem do odpowiedniego limitu. W przedostatniej walce z Montaną Stewart pojedynek odbył się w limicie catchweight 118,8 lbs, a w ostatniej walce z Katherine Roy w catchweight 120 lbs.

5 thoughts on “Mackenzie Dern chce iść w ślady Conora McGregora i zdobyć dwa tytuły przed ukończeniem 27 lat

  1. Puff…fajna jest, ale gatka taka sama jak VanZat. Moze wpierw kogos z top pokona, no i oczywiscie zdabedzie chocby jeden pas 😉 😉 Fajnie ze mma sie rozwija, ale te mlode wilki stocza po 1-2 walki i juz zaczynaja nawijke o pasie..o sorki o 2 pasach. Puzniej ktos z top 5 sprowadza ich na ziemie psychika siada i po ptokach.

  2. „Postaram się pójść w ślady Conora McGregora […] Jeśli zdobędę dwa tytuły mistrzowskie […] Chcę zdobyć pas i go obronić…”
    Albo chce iść w ślady Conora albo bronić pasa 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *