Maciej Różański podpisał kontrakt z Bellatorem

Organizacja Bellator po raz kolejny powiększyła swoje szeregi. Do dywizji półciężkiej dołączył właśnie Maciej Różański.

33-letni Maciej Różański posiadający rekord (13-3) dołączył do czołowej organizacji MMA Bellatora o czym poinformował dziennikarz Marcel Dorff.

„Spartan” ma na koncie 13 zwycięstw i tylko trzy porażki. W organizacji EFM występował od 2020 roku, gdzie stoczył trzy zwycięskie walki i zdobył tytuł mistrzowski. Za granicą nie mówiło się o nim tak dużo, ale promotorzy Bellatora mieli go na oku.

Teraz obie strony doszły do porozumienia. Informację tę Różański potwierdził już w mediach społecznościowych.

W ostatnich latach Różański nie był zbyt aktywny, ale w przeszłości walczył z kilkoma znanymi zawodnikami. Dwa razy, pokonał Makhmuda Muradova, który jest obecnie zawodnikiem UFC. W pierwszej walce w maju 2013 roku pokonał Tadżyka gilotyną w drugiej rundzie. Półtora roku później, w grudniu 2014 roku, Różański świętował zwycięstwo na punkty.

Od zawodowego debiutu w 2008 roku, Różański wygrał osiem walk, a zwycięską passę Polaka przerwał dopiero Jack Hermansson przez decyzję na gali Venator FC 2 w 2015 roku. Wkrótce potem Szwed odszedł do UFC.

Trzy ostatnie walki Różańskiego, to zwycięstwa na galach EFM przez poddania w walkach z Willem Fleury i Mantasem Žukauskasem oraz przez decyzję z Michałem Pasternakiem.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy Maciej Różański zadebiutuje w klatce Bellatora poza tym, że będzie to pierwsza połowa roku, ani kto będzie jego przeciwnikiem.