Lyoto Machida komentuje zakończenie współpracy z UFC i dołączenie do Bellatora

Ed Mulholland/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Lyoto Machida zakończył współpracę z największą organizacją MMA i dołączył do konkurencyjnego Bellatora. Brazylijczyk zdecydował na szybko skomentować tę dosyć zaskakującą zmianę.

Kontrakt Machidy z UFC dobiegł końca, kiedy „The Dragon” pokonał w ostatniej walce Vitora Belforta nokautując go w drugiej rundzie na gali UFC 224. Wcześniej pokonał jeszcze Eryka Andersa przez niejednogłośną decyzję na gali UFC Fight Night 125. Najwyraźniej Machida nie doszedł do porozumienia w kwestii przedłużenia kontraktu i zdecydowano, że odejdzie z UFC.

Lyoto Machida napisał na swoim Instagramie komentarz dotyczący transferu z UFC do Bellatora:

„Cześć wszystkim, jestem tutaj, aby ogłosić wielką zmianę w mojej karierze. Moja umowa z UFC dobiegła końca, a ja wybieram się do nowego domu: Bellatora, który jest świetną organizacją MMA, która rośnie w siłę w Stanach Zjednoczonych. Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, czego doświadczyłem w UFC.

Jestem bardzo zadowolony ze wszystkiego, co przeżyłem. Wierzę, że wszystko w naszym życiu składa się z pewnych okresów. Wszystko, co się nam przytrafiło i to, co nadejdzie jest wspaniałe. Musimy być otwarci na zmiany, nowe wyzwania. Tak myślę. Pozdrawiam was wszystkich i życzę wam i sobie abyście nadal mnie wspierali, ponieważ za każdym razem, gdy walczę i za każdym razem, gdy ćwiczę, robię, co w mojej mocy dla was wszystkich.”

Olá pessoal, estou aqui para anunciar uma grande mudança na minha carreira profissional. Meu contrato com UFC encerrou e eu estou indo para uma nova casa: para o Bellator, que é um grande evento do MMA e que tem crescido muito aqui nos Estados Unidos. Sou muito grato por tudo o que aconteceu comigo no UFC, sou muito feliz por tudo que eu vivi ali. Eu acredito que tudo na nossa vida são ciclos. Tudo que vem é muito legal e tudo o que vai também é legal. Temos que estar abertos a novas mudanças, novos desafios. E essa é minha mentalidade! Um grande abraço a todos vocês, quero que vocês continuem me acompanhando, porque sempre que eu participo das lutas, sempre que eu estou em treinamento eu estou dando sempre o meu melhor e é para vocês Hello everyone, I’m here to announce a great change in my career. My contract with UFC has finished, and I’m going to a new house: Bellator, which is a great MMA event that has been growing a lot here in the United States. I’m very grateful for everything that happened with me in the UFC. I’m very happy with everything I lived. I believe that everything in our lives is made of periods. All that comes is great and all that goes is also great. We have to be open to new changes, new challenges. This is how I think. My best regards to all of you, and I wish you keep on supporting me, because everytime I fight and everytime I practice, I do my best for all of you. @bellatormma #bellatormma

Post udostępniony przez Lyoto Machida (@lyotomachidafw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *