Lyoto Machida chce zdetronizować Chrisa Weidmana

Lyoto Machida w rozmowie z Patem Miletichem i Michaelem Schiavello powiedział, że zamierza zdetronizować Chrisa Weidmana podczas gali UFC 175.

Jak wiadomo przeciwnikiem Weidmana miał być pierwotnie Vitor Belfort jednak ze względu na jego problemy ze sportową komisją dotyczące stosowania TRT – musiał się wycofać i zastąpił go Lyoto Machida. Walka miała odbyć się już na UFC 173 jednak konieczność przeprowadzenia operacji kolana Chrisa Weidmana sprawiła, że pojedynek przeniesiono na lipiec.

Dla Machidy będzie to kolejna walka z zapaśnikiem, ale patrząc na jego poprzednie walki z zawodnikami wywodzącymi się z tego stylu widać, że dobrze sobie z nimi radził. Zwyciężał z takimi zawodnikami jak Rashad Evans, Randy Couture, Ryan Bader, Mark Munoz Dan Henderson i Tito Ortiz. Poległ natomiast w starciach z Philem Davisem i Quintonem Jacksonem.

Jak poradzi sobie Lyoto Machida w kolejnym starciu? Tego jeszcze nie wiemy natomiast Lyoto mocno wierzy w swój team, który pomaga mu się przygotować oraz jest pewny swojego game planu na walkę z Weidmanem. Zdaniem Brazylijczyka, Chris Weidman to twardy przeciwnik ale w tej walce skonfrontuje z nim swoją taktykę.

4 thoughts on “Lyoto Machida chce zdetronizować Chrisa Weidmana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.