Lyman Good pierwszym zawodnikiem UFC, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

Rywalizujący w wadze półśredniej UFC Lyman Good jest pierwszym zawodnikiem na liście UFC, który został zdiagnozowany i uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Na szczęście Good jest już zdrowy.

Lyman Good był zestawiony do walki z Belalem Muhammadem na gali UFC 249 przed wycofaniem się z walki z powodu kontuzji. Jednakże, w ostatnim wywiadzie z Arielem Helwanim z ESPN, Good przyznał, że powiedział UFC, że jest kontuzjowany, podczas gdy w rzeczywistości miał koronawirusa.

„Wiedziałem, że coś się dzieje. Znam swoje ciało. Przeszedłem przez to wszystko. Przeszedłem przez wiele urazów i wiele innych rzeczy. Ale to było coś innego. Jako profesjonalni sportowcy, zawsze naciskamy na nasze ciała. Dla mnie, moje ciało było jak mój punkt kontrolny, dzięki któremu zawsze wiedziałem, jak fizycznie się czuję i wszystko inne. A mój organizm nie czuł się dobrze.”

Good powiedział w wywiadzie, że zarówno on, jak i jego dziewczyna mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa. Powiedział swoim trenerom i kolegom z drużyny, że test był pozytywny, a jeden z jego trenerów także miał pozytywny wynik. Na szczęście, żaden z jego kolegów z drużyny nie uzyskał pozytywnego wyniku. Teraz, gdy Good w pełni wyzdrowiał, spodziewa się wrócić wkrótce do treningów.

„Moim prawdziwym zmartwieniem byli tylko moi koledzy z drużyny, trenerzy i każdy, z kim miałem kontakt. Nie daj Boże, żeby oni to złapali, rozsiewali to i ktoś inny na to ciężko zachorował. Czułbym się odpowiedzialny za to.”

Good miał walczyć na UFC 249, gali, którą prezydent UFC, Dana White, starała się utrzymać i doprowadzić pomimo pandemii koronawirusa. Good powiedział w wywiadzie, że nie obwinia White’a za to, że starał się doprowadzić do gali, po prostu cieszy się, że wyzdrowiał i czuje się lepiej.

Lyman Good ma rekord 21-5, 1 NC, a jego bilans walk w UFC, to 3-2. Po udanym debiucie w organizacji i nokaucie w walce z Andrew Craigiem w drugiej rundzie, w kolejnej walce przegrał przez niejednogłośną decyzję z Elizeu Zaleskim dos Santosem. Następnie znokautował w pierwszej rundzie Bena Saundersa, a potem przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie w starciu z Demianem Maia. W ostatnim pojedynku, który stoczył w listopadzie ubiegłego roku, Good pokonał Chance’a Rencountre przez TKO w trzeciej rundzie na gali UFC 244.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *