Luke Rockhold uważa, że Yoel Romero będzie łatwiejszym przeciwnikiem niż Robert Whittaker

fuckyeahlukerockhold

Kolejna kontuzja pokrzyżowała plany na jedną z najciekawiej zapowiadających się walk w nadchodzącym czasie, eliminując Roberta Whittakera z walki o pas wagi średniej z Luke Rockholdem na gali UFC 221.

UFC szybko znalazło zastępstwo za mistrza w osobie Yoela Romero, który zmierzy się z byłym mistrzem Luke Rockholdem na UFC 221 zaplanowaną na 10 lutego w Perth. Ten pojedynek może okazać się również bardzo ciekawy i całkiem możliwe, że zakończy się przed czasem. Co do kwestii zmiany przeciwnika, to Rockhold nie ma nic przeciwko, a nawet twierdzi, że Romero będzie łatwiejszym rywalem niż Whittaker.

„Oczywiście nie jest to idealna sytuacja. Przemierzę cały świat, aby walczyć z facetem, z którym mógłbym zawalczyć nawet na ulicy. Chciałem walczyć z Robertem Whittakerem, to walka, której szukałem od dłuższego czasu i pomyślałem, że nadszedł czas, aby do niej w końcu doszło, ale on ma pewne problemy zdrowotne. Życzę mu wszystkiego najlepszego i wiem, że Whittaker nie jest człowiekiem, który mógłby uciekać przed czymkolwiek. Szanuję tego dzieciaka i życzę mu wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że to nie będzie zbyt poważne. Yoel Romero był tą opcją i jestem gotów walczyć o ile pieniądze za to będą w porządku, a pas będzie w zasięgu.

Myślę, że Yoel ma więcej dziur w swojej grze. Whittaker jest mocniejszy. Jest trudniejszy do pokonania, a Yoel będzie się otwierał. To bardzo podobne walki, ale podoba mi się to zestawienie. Ciało Romero jest podejrzane. Myślę, że on może tylko naciskać mocno i długo. Psychicznie, sądzę, że on ma to czego potrzeba. Mam na myśli wolę wygrywania, nawet gdy jest zmęczony. Chodzi o to, by jego ciało powiedziało dość i to właśnie planuję zrobić. Ma ograniczenia, ma dziury, więc zamierzam go rozebrać na części i doprowadzić jego ciało do punktu krytycznego. Wiem, że ruszy naprzód, wiem, że jest niebezpieczny, wiem, że nie zamierza odpuścić, ale wiem, że jego ciało się podda i zamierzam wciągnąć go na ten poziom.”

Luke Rockhold wróci do akcji po serii pięciu zwycięstw z rzędu, którą przerwała porażka z Michaelem Bispingiem związana z utratą pas wagi średniej oraz zwycięstwie z byłym dwukrotnym mistrzem WSOF Davidem Branchem we wrześniu zeszłego roku. Rockhold chce teraz odzyskać tytuł mistrza.

Yoel Romero jest w podobnej sytuacji, ponieważ po kapitalnej serii ośmiu wygranych walk, przegrał ostatni pojedynek właśnie z Robertem Whittakerem o tymczasowy tytuł wagi średniej.

Zwycięzca walki Rockhold vs Romero będzie miał szansę odebrania mistrzowskiego pasa wagi średniej Robertowi Whittakerowi, a komu będzie to dane zobaczymy już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.