Luke Rockhold uważa, że Michael Bisping powinien zostać pozbawiony mistrzostwa wagi średniej

UFC youtube.com

Reprezentant American Kickboxing Academy po raz kolejny słownie atakuje mistrza wagi średniej.

Minęło dokładnie 14 miesięcy od czasu UFC 199, w walce wieczoru której Michael Bisping (30-7, 20-7 w UFC) niespodziewanie znokautował Luke’a Rockholda (15-3, 5-2 w UFC, #3 w rankingu UFC) i zdobył pas wagi średniej. Od tamtej pory Anglik zawalczył raz, podczas UFC 204 Michael wypunktował Dana Hendersona (32-15, 8-9 w UFC) a teraz jest zestawiony do walki z Georgesem St-Pierrem (25-2, 19-2 w UFC) na UFC 217. Rockhold, który ma teraz zaplanowaną walkę z Davidem Branchem (21-3, 3-2 w UFC, #9 w rankingu UFC) uważa, że Bisping powinien zostać pozbawiony pasa wagi średniej, ponieważ nie broni go w konfrontacjach z czołowymi zawodnikami.

Bisping nie walczył z kimkolwiek z top10 w ciągu ostatniego półtora roku i nadal nie ma planów na jego walkę z kimś z top10.  Gdzie to go plasuje? Myślę, że powinni odbierać pas gościom, którzy nie walczą z zawodnikami z czołówki. Oni zabrali tytuł Germaine de Randamie, ponieważ nie chciała walczyć z pierwszą pretendentką. Dlaczego w tym przypadku jest inaczej?

Zobaczymy czy Georges będzie gotowy do walki. On długo nie walczył, kto wie w jakim stanie jest jego głowa i ciało lub czy on przygotowuje się do walki. Mam zamiar wyjść i zrobić to, co mam zrobić i zobaczymy jak to wszystko pójdzie.

Po kontuzji kolana Rockhold miał wrócić do oktagonu w czerwcu, ale Amerykanin chciał walczyć we wrześniu.

Chciałem czekać na właściwą walkę, ale wrzesień jest najbardziej logiczną walką wieczoru. Jestem 5-rundowym zawodnikiem. To mówi prawdę o zawodniku. Oni chcieli Yoela Romero, powiedziałem: 'ok, niech będzie Romero, 16 września’. Jego obóz chciał odwołać walkę, oni potrzebowali 3 tygodnie więcej na 3-rundową walkę.

Ja chcę walki 5-rundowej. Wszyscy wiedzą, że Yoel ma problemy walcząc 5 rund, ja nie. Nie zostawię tego sędziom, mam zamiar być techniczny. Mam zamiar być solidny i stoczę prawdziwą walkę. Dlatego walki mistrzowskie są 5-rundowe.

Pojedynek Luke’a z Davidem Branchem będzie walką wieczoru gali UFC Fight Night 116, która odbędzie się 16 września w Pittsburghu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *