Luke Rockhold skomentował zwycięstwo Yoela Romero

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

To jeszcze nie jest ten czas dla Luke’a Rockholda, aby wrócić na tor do zdobycia tytułu mistrza wagi średniej po przegranej walce o tymczasowy tytuł w  pojedynku z Yoelem Romero na gali UFC 221.

Tym razem lepszym okazał się Romero, który znokautował Rockholda w trzeciej rundzie pojedynku wieczoru gali w Perth. Ta walka mogła pójść w dwie strony, ponieważ Rockhold sprawił rywalowi sporo problemów swoimi ciosami i szczególnie niskimi kopnięciami, które były na tyle mocne, że Romero sądził, że ma złamaną nogę. Luke dał się jednak zepchnąć w trzeciej rundzie pod siatkę i otrzymał piekielnie mocny cios po którym się osunął i Romero dokończył dzieła kolejnym ciosem.

Gdyby Rockhold wygrał ten pojedynek, zostałby tymczasowym mistrzem, natomiast mimo wygranej Romero, Kubańczyk nie mógł otrzymać mistrzowskiego pasa, ponieważ nie zmieścił się w limicie wagi. Wygląda jednak na to, że to „Żołnierz Boga” zagwarantował sobie walkę z niekwestionowanym mistrzem wagi średniej Robertem Whittakerem.

Luke Rockhold musi się teraz pozbierać i wrócić do pracy. Były mistrz jest niewątpliwie rozczarowany tym, co się stało, ale mimo tego pogratulował Romero jego świetnego występu.

„Szacunek dla Yoela. Ten człowiek jest zrobiony ze stali.”

W dywizji średniej wciąż jest kilka dobrych opcji na następne walki dla Luke’a Rockholda jak chociażby rewanże z Chrisem Weidmanem, Ronaldo „Jacare” Souza i Michaelem Bispingiem po całkiem nowy pojedynek z Kelvinem Gastelumem. Należy jednak zauważyć, że ostatnio Rockhold dużo mówił o przejściu do kategorii półciężkiej.

2 thoughts on “Luke Rockhold skomentował zwycięstwo Yoela Romero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.