Łukasz „Juras” Jurkowski pierwszym gościem „Projektu Wojownik”

Materiał prasowy Projektu Wojownik / MANTO

Łukasz „Juras” Jurkowski będzie pierwszy gościem „Projektu Wojownik” i poprowadzi zajęcia z mieszanych sztuk walki (MMA) dla żołnierzy – weteranów. Inauguracja projektu odbędzie się 25 maja br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

„Jestem pierwszym Jurkowskim od pokoleń, który nie nosi munduru”– żartuje Juras. „Mam bogate wojskowe tradycje rodzinne dlatego uważam, że nie mogło mnie zabraknąć przy tym projekcie. Cieszę się, że będę mógł coś zrobić dla naszych weteranów.”– podkreśla zawodnik MMA. W przyszły piątek poprowadzi pierwsze zajęcia, w których wezmą udział weterani, weterani poszkodowani, a także inni żołnierze, min. instruktorzy wychowania fizycznego. Na koniec zajęć, razem ze st. kpr. Tomaszem Rożniatowskim, weteranem poszkodowanym podczas operacji w Afganistanie podzielą się swoimi sposobami na motywację w sporcie i w służbie.

Juras zaczynał od treningów Taekwondo osiągając wiele sukcesów w tej dyscyplinie. Od 2003 roku rozpoczął treningi Brazylijskiego Jiu-Jitsu co otworzyło mu drogę do występów w zawodach MMA. W 2004 roku wygrał pierwszy turniej KSW. W tym samym roku zwyciężył Puchar Świata w Taekwondo, który odbywał się w Orlando w Stanach Zjednoczonych. Jest komentatorem sportowym, blogerem oraz wielkim fanem i spikerem Legii Warszawa.

***

Celem „Projektu Wojownik” jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. „Projekt Wojownik” polega na organizowaniu raz w miesiącu zajęć edukacyjno-sportowych dla żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Zajęcia będą polegały na seminariach (treningach) z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts), które będą prowadzić czołowi polscy zawodnicy walczący w najlepszej na świecie federacji UFC (Ultimate Fighting Championship), czołowej europejskiej federacji KSW (Konfrontacja Stylów Walki) oraz mistrzowie innych federacji. Szkoleni dowiedzą się także o sporcie jako metodzie radzenia sobie ze stresem, o prawidłowym żywieniu w sporcie oraz będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Projekt zawita do dużych garnizonów: Warszawa, Giżycko, Gdynia, Szczecin, Świętoszów, Łask, Rzeszów oraz Kraków gdzie będą zaproszeni do udziału weterani z najbliższych jednostek wojskowych.

Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem i pomysłodawcą jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Po raz kolejny weteranów wspiera Dominik Grabowski znany jako Doniu (członek zespołu Ascetoholix), raper z Poznania, który wraz z weteranem poszkodowanym w Afganistanie st. kpr. Rożniatowskim napisał i nagrał piosenkę, która będzie promować projekt.

Tekst: płk Szczepan GŁUSZCZAK

Zdjęcia: MANTO

Szukajcie nasz także na:

Facebooku – facebook.com/projektwojownikWP/

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *