Łukasz „Juras” Jurkowski dla fight24.pl

FOD: Witam Łukasz, co u Ciebie?
Juras: Witam! A wszystko w porządku. Dużo pracy i obowiązków czyli wszystko w normie.

FOD: Czy udało Ci się wyleczyć ze wszystkich kontuzji?
Juras: Powiedzmy tak… kontuzje w normie. Te które nie pozwalały trenować zaleczone, ale jak to się mówi dzień w którym budzisz się i nic Cię nie boli jest ostatnim.

FOD: Kiedy będziemy Cię wreszcie mogli zobaczyć na ringu? Bardzo często walczyłeś, i do tego jesteśmy przyzwyczajeni hehe.
Juras: Aktualnie trenuje na pełnych obrotach i czekam na termin kolejnej walki. Kiedy? Niewiem. Może w lipcu uda się powalczyć na WFC, ale wciąż czekam na jakieś szczegóły. Kończy mi się kontrakt z Federacją KSW, a jak będzie wyglądała moja przyszłość nie jestem w stanie powiedzieć na tą chwilę. Chcę walczyć jak najszybciej.

FOD: Planujesz jakieś starty za granicą?
Juras: Kolejne moje walki już raczej tylko za granicą ale tak jak mówię, dużo wyjaśni się w najbliższym czasie.

FOD: Jak oceniasz poziom Polskiego MMA?
Juras: Idzie bardzo szybko w górę. Już teraz mamy kilku fighterów, którzy bez kompleksów mogą wyjść i walczyć w najlepszych galach na świecie!

FOD: Jak wygląda Twój trening SW? Ile razy trenujesz, oraz czy uzupełniasz go siłownią?
Juras: W zależności od etapu przygotowań. Niestety zawodnicy na dorobku, czyli tacy jak ja mogą dostać telefon, że walka za 2 tygodnie, więc trzeba być w ciągłym treningu przez cały rok. Jeżeli natomiast mamy te 2 miesiące czasu na przygotowania pod okiem Michała Ganysa, który rozpisuje cykl na podstawie wyników badań, trenuje dwa razy dziennie przez 6 dni. Bliżej walki już raczej po jednym treningu, głównie sparingi i szybkość. Siłownia? Nie jestem fanem ciężarów, ale głównie na początku budowania wytrzymałości robię treningi obwodowe.

FOD: Planujesz start w turnieju KSW w najbliższym czasie?
Juras: Jak będzie wyglądała moja przyszłość w KSW okaże się w najstępnych tygodniach.

FOD: Co sądzisz o zwycięzcy ostatniego KSW – Janku Błachowiczu?
Juras: Rewelacyjna forma, i świetna taktyka. Tego wieczoru na Janka nie było nikogo mocnego. Kto by nie wyszedł przegrał by z kretesem. Jestem pod wrażeniem w jakim tempie rozwija się janek. Czołówka Polskiego MMA!

FOD: Jakie masz zdanie na temat nieodbytej gali Martial Combat Club?
Juras: trudno mi oceniać, bo nie znam sprawy. Szkoda tylko zawodników, którzt włożyli dużo serca i pieniędzy w przygotowania. Mam nadzieję, że kolejny termin wypali. Wkońcu wszyscy liczymy na rozwój MMA w Naszym kraju.

FOD: Jak oceniasz szanse Mameda w USA? (EliteXC)
Juras: EliteXC jest świetna dla Mameda na wypromowanie się za oceanem. Mamed jest obecnie najlepszym zawodnikiem w kat. 93 kg w Polsce i jestem przekonany, że niedługo będzie o Nim głośno na świecie!

FOD: Jak wyglądały Twoje początki w Sztukach Walki? Ile miałeś lat?
Juras: Całkiem przypadkowo poszedłem na trening Taekwon-do w moim rodzinnym mieście. Miałem wtedy prawie 18 lat. Charyzmatyczna osoba trenera Tomka Szczepaniuka i super atmosfera na treningu wciągnęły mnie na maxa. Wiedziałem już po pierwszym treningu, że walka to jest to co chcę robić!

FOD: Masz jakiegoś idola na światowej Scenie MMA?
Juras: Jestem wielkim fanem Wanderleia Silvy. Za styl cenię Cro Copa, a za fenomen uważam mistrza światowego MMA… oczywiście Fedora!

FOD: Co chciałbyś powiedzieć młodym fighterom MMA?
Juras: Ciężko mówić cokolwiek młodym fighterom, gdyż nie uważam się za jakikolwiek autorytet. Jeżeli mogę tylko rzucić to co kieruje mną od początku przygody w sportach walki… MMA jest przyszłością sportów walki, więc jeżeli marzycie o karierze w sporcie musicie dążyć do tego pomimo przeszkód. Talent to mała część sukcesu. Ciężka praca to podstawa realizacji marzeń!

FOD: Jak Twoim zdaniem Mieszane Sztuki Walki rozwijają się w Polsce?
Juras: Powoli ale do przodu!

FOD: Bardzo dziękuję Łukasz za wywiad, pozdrawiam i sukcesów w życiu oraz w sporcie życzy portal fight24.pl oraz Scena MMA i K-1 na sfd.pl Odwiedź nas kiedyś. 🙂
Juras: Dzięki wielkie, cała przyjemność po mojej stronie! Pozdrówki dla Waszego portalu i sfd.pl forum bardzo dobrze mi znanego. Trzymajcie kciuki za starty Polaków w MMA na całym świecie.

FightOrDie / [www.fight24.pl]

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Łukasza, że znalazł trochę czasu, na ten wywiad!

Dyskusje na forum : TUTAJ

One thought on “Łukasz „Juras” Jurkowski dla fight24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *