Łukasz Butkiewicz i Sergej Maslobojev na gali KOK WGP 2014 In Gdansk!

Kolejny niesamowicie ciekawy pojedynek Kickboxingu na zasadach K-1 odbędzie się na gali King Of Kings World GP 2014 w Gdańsku w dniu 17-go października. Organizacja Internationa Bushido Federation desygnowała do walki najlepszego polskiego zawodnika wagi juniorciężkiej (do 91 kg) Łukasza Butkiewicza z GKS Corpus Gdańsk a jego rywalem będzie młody, ale już legendarny 27-letni kickboxer Sergej Maslobojev z Litwy.

To emocjonujące starcie dwóch najlepszych zawodników da porównanie poziomu wyszkolenia zawodowego Kickboxingu w bratnich sobie krajach. Warto wiedzieć też, że Łukasz i Sergej prywatnie darzą się sympatią i niegdyś razem wiele trenowali. To jednak nie zmienia postaci rzeczy, iż chcą tej rywalizacji i żaden nie odpuści ani na moment na ringu rywalowi.

29-letni Butkiewicz to dwukrotny mistrz Polski w formule K-1 z 2012 i 2013 roku. Już w 2010 roku był zdobywcą Pucharu Polski w Kickboxingu. W 2012 zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Łukasz był też uczestnikiem Mistrzostw Świata w Brazylii w 2013 roku. Na zawodowej arenie wygrał w debiucie walkę na gali Victory & Glory w Starogardzie Gdańskim w marcu 2011 roku z Pavlo Nechyporenko z Litwy a uległ najlepszemu na świecie Dzianisovi Hancharonakowi z Białorusi w finale turnieju. Butkiewicz chce teraz postawić wszystko na jedną kartę

Maslobojev to legendarna postać litewskiego Kickboxingu z uwagi na dokonania i wszechstronność. Już w 2007 roku był mistrzem świata WKA mając niespełna 20 lat. W 2013 roku zdobył prestiżowe mistrzostwo świata WAKO we wspomnianej Brazylii. Tytuły mistrza Europy czy Krajów Nadbałtyckich to tylko przystanki w amatorskiej karierze. W zawodowych walkach jest zwycięzcą turnieju wagi ciężkiej KOK Europe GP 2011 w Wilnie. Sergej walczy także w MMA, gdzie wygrał 10 z 16 walk, pokonując między innymi pogromcę Mameda Khalidova – Valdasa Poceviciusa. To nie wszystko, bowiem litewski zawodnik zwyciężył także na bokserskim turnieju Biggers Better w 2012 roku w Andrychowie pokonując europejskich i polskich rywali. Z 10 walk w boksie Sergej wygrał 7 co pokazuje z jak niesamowitym i wszechstronnym zawodnikiem mamy do czynienia. Sergej Maslobojev pewno będzie faworytem tego starcia, ale czas pokaże czy wygra.

Ten i inne pojedynki będą wielką atrakcją gali KOK World GP 2014 In Gdansk i zapiszą się w historii karier zawodników, historii Kickboxingu a także mamy nadzieję, że w pamięci widzów, którzy przybędą do nowoczesnej hali Ergo Arena w Gdańsku w piątek 17-go października. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, niezwykle ważne dla polskiego Kickboxingu, ale także dla europejskiego i światowego. Nie może Was tam zabraknąć!

Bilety w cenach: 45, 60, 80, 100 i 300 zł są już w sprzedaży w kasie hali ERGO ARENA oraz poprzez sieć www.eBilet.pl i www.eventim.pl

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *